LR Vyriausybės rūmuose – neįgaliųjų sportininkų nuotraukų paroda

LR Vyriausybės rūmuose – neįgaliųjų sportininkų nuotraukų paroda

Nuo 2016 m. kovo 1 d. LR Vyriausybės rūmuose veikia Lietuvos parolimpinio komiteto organizuota neįgaliųjų sportininkų nuotraukų paroda „Citius, altius, fortius“. Parodoje pristatomos trenerių, sportininkų ir jau nežinomų fotografų nuotraukose užfiksuotas parolimpinių žaidynių, neįgaliųjų pasaulio ir Europos čempionatų, susitikimų su valstybės vadovais akimirkos.

Lietuvos Respublikos neįgalieji sportininkai jau 27-erius metus dalyvauja įvairiose pasaulio ir Europos sporto varžybose. Kai 1990 m. sausio 26 d. buvo įkurtas Lietuvos parolimpinis komitetas, mūsų šalies sportininkai tapo lygiaverčiais parolimpinių žaidynių, įvairių pasaulio ir Europos čempionatų dalyviais. 1992 m. jie  pirmą kartą išvyko į Barselonos parolimpines žaidynes. Nuo to laiko neįgalieji atletai dalyvavo septyneriose vasaros ir vienose žiemos parolimpinėse žaidynėse. Jose laimėjo 6 aukso, 12 sidabro ir 15 bronzos medalių.

2016 m. rugsėjį mūsų šalies neįgalieji sportininkai iš Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių grįžo pasipuošę aukso ir sidabro medaliais.

Rinktinės lengvaatletis Mindaugas Bilius sidabro medalį laimėjo disko metimo, o aukso – rutulio stūmimo rungtyse.

Per visas Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo neprilygstamoji Lietuvos golbolo komanda finale rezultatu 14:8 (7:1) nugalėjo JAV komandą ir iškovojo parolimpinių žaidynių auksą.

Tikimės, kad valingieji mūsų neįgalieji atletai gausią savo apdovanojimų kolekciją papildys 2017 m. vasarą Londone vyksiančio Pasaulio čempionato medaliais.