Andrew Parsons kreipimasis dėl COVID-19 pandemijos įtakos Tokijo žaidynėms

Andrew Parsons kreipimasis dėl COVID-19 pandemijos įtakos Tokijo žaidynėms

Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidento Andrew Parsons kreipimasis dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos ir jos įtakos 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms:

Mieli atletai, Tarptautinio paralimpinio komiteto nariai, draugai,

Žmonija kovoja su neeiliniu iššūkiu daugybėje šalių visame pasaulyje. Susidūrėme su situacija, kokios dar nėra buvę. Tai – precedento neturintys laikai nežinomybėje. Išgyvename momentą, kuris yra daug didesnis už sportą.

Kaip visada turime pareigą rūpintis tais, kurie dalyvauja paralimpiniame judėjime ir mes padarysime tai, kas yra teisinga. Pagrindinis mūsų prioritetas – atletų sveikata ir gerovė. Ir jei tai reiškia sporto varžybų atšaukimą per artimiausias savaites prisidedant prie bendros COVID-19 suvaldymo strategijos, tai taip ir bus. Tai – teisingas sprendimas. Kaip globali bendruomenė privalome būti vieningi ir imtis visų įmanomų priemonių, kad apsaugotume sveikatą ir, svarbiausia, išsaugotume gyvybes.

Beveik septynerius metus mes visi svajojome apie tai, ką galime pasiekti 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse. Visi labai sunkiai dirbome, kad šios žaidynės būtų, ko gero, įspūdingiausios istorijoje. Jau beveik viskas paruošta šioms, esu įsitikinęs, rekordinėms žaidynėms.

Iki žaidynių likus 150 dienų, pasirengimas vyksta visu tempu. Darome viską, ką galime, kad paralimpinės žaidynės būtų atidarytos kaip planuota – 2020 m. rugpjūčio 25 d. Prašau, žinokite, kad esame pilnai informuoti apie susidariusią situaciją ir rimtą jos daromą įtaką visame pasaulyje. Vis dėlto laikas yra mūsų pusėje, kad galėtume nuspręsti: reikalingos ar ne dar drastiškesnės priemonės. Tęsiame artimą dialogą su Pasauline sveikatos organizacija, Tarptautiniu olimpiniu komitetu, Tokijo žaidynių organizatoriais ir savo sveikatos apsaugos specialistais.

Suprantame, kad varžybų atšaukimas sukėlė nežinią dėl atrankos ir klasifikacijos procesų. Galiu jus užtikrinti, kad Tarptautinio paralimpinio komiteto komanda nuolat dirba ieškodama sprendimų kiekvienam įmanomam įvykių scenarijui. Palaikome tuos atletus, kurie šiuo metu negali treniruotis ir kūrybingai ieško sprendimų būdami namuose.

Pirmadienį Tarptautinio paralimpinio komiteto valdyba buvo informuota apie naujausius pokyčius. Aš kartu su kolegomis kalbamės su tarptautinėmis federacijomis, nacionaliniais paralimpiniais komitetais ir sportininkų atstovais apie viruso protrūkį ir jo keliamas problemas. Pagrindiniai trys šių pokalbių principai yra šie: atletų sveikata ir gerovė, lankstumas, teisingumas.

Norime padėti surasti sprendimus, tačiau neturime krištolo rutulio, kuris mums pasakytų, kaip toliaus vystysis ši globali krizė. Situacija keičiasi ne dienomis, bet valandomis.

Galiu pažadėti, kad per artimiausias savaites ir mėnesius, kai situacija taps aiškesnė, tarptautinės federacijos kartu su mumis suras sąžiningus sprendimus visiems atletams dėl 2020 m. Tokijo paralimpinių žaidynių kvalifikacijos ir klasifikacijos procesų.

Pasauliui susiduriant su vienu didžiausių šios kartos iššūkių, prašome jūsų kantrybės ir lankstumo. Drąsiname jus koncentruotis 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Šios žaidynės jau keičia Japoniją, ir aš tikiuosi, kad jos šią vasarą pakeis pasaulį. Mums, paralimpinio judėjimo dalyviams, iššūkiai ir kliūtys kelyje – ne naujiena. Vieną ar kitą sprendimą rasime. Taip buvo visada.