Atšauktos paralimpinės atrankos varžybos Italijoje

Atšauktos paralimpinės atrankos varžybos Italijoje

Dėl koronaviruso pandemijos atšauktos irklavimo paralimpinės atrankos varžybos Italijoje. Tarptautinė irklavimo federacija atšaukė visas varžybas šalyje, tarp jų ir dvi regatas, kuriose sportininkai turėjo varžytis dėl kelialapių į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Čia planavo startuoti ir Lietuvos paralimpietis Augustas Navickas. Tarptautinė irklavimo federacija daugiau informacijos dėl ateities žada pateikti kovo 17 dieną.

Atšaukta balandžio 27-29 d. planuota Europos paralimpinės atrankos regata ir gegužės 8-10 d. turėjusi vykti finalinė paralimpinės atrankos regata.

Irkluotojai, tarp kurių ir A. Navickas, turėjo varžytis Varezės ežere Lombardijos regione, kuriame buvo užfiksuotas didžiausias koronaviruso protrūkis visoje Italijoje.

„Jeigu nuspręs perkelti varžybas, tai važiuosime ten, kur perkels“, – dar anksčiau Paralympics.lt sakė A. Navickas – pirmas Lietuvos irkluotojas, dalyvavęs paralimpinėse žaidynėse.

Tai ne pirmas kartas, kai dėl viruso grėsmės atšaukiamos tarptautinės neįgaliųjų varžybos, kuriose startus buvo suplanavę Lietuvos sportininkai, kovojantys dėl vietų Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

„Situacija sudėtinga, atšauktos varžybos jaukia planus, bet suprantama, kad viskas daroma dėl paties svarbiausio dalyko – žmonių sveikatos ir gyvybių.

Iš Tarptautinio paralimpinio komiteto gavome rekomendaciją sportininkams tęsti pasirengimą Tokijo žaidynėms. Organizatoriai savo ruožtu tęsia paruošiamuosius darbus pagal planą.

Noriu paraginti sportininkus laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, kad apsaugotume ir save, ir visuomenę“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Atšauktos tarptautinės neįgaliųjų varžybos, kuriose startus planavo lietuviai:

Europos paralimpinės atrankos regata Italijoje balandžio 27-29 d. (planavo dalyvauti Augustas Navickas);

Finalinė paralimpinės atrankos regata Italijoje gegužės 8-10 d. (planavo dalyvauti Augustas Navickas);

Lengvosios atletikos „Grand Prix“ etapas Jungtiniuose Arabų Emyratuose kovo 14-17 d. (planavo dalyvauti Kęstutis Skučas, Ramūnas Verbavičius, Oksana Dobrovolskaja, Osvaldas Kucavičius);

Šaudymo pasaulio taurės etapas Jungtiniuose Arabų Emyratuose kovo 11-22 d. (planavo dalyvauto Raimeda Bučinskytė);

Barselonos maratonas Ispanijoje kovo 14 d. (planavo dalyvauti Aušra Garunkšnytė);

Tokijo maratonas Japonijoje kovo 1 d. (planavo dalyvauti Aušra Garunkšnytė);

Plaukimo pasaulio serijos varžybos Italijoje vasario 23-25 d. (planavo dalyvauti Gabrielė Čepavičiūtė).