Augustas Navickas kol kas lieka be paralimpinio kelialapio

Augustas Navickas kol kas lieka be paralimpinio kelialapio

„Viskas gerai, nesu nusivylęs, ne gėda – atidaviau visas jėgas, pralaimėjau, bet ką jau čia padarysi“, – po Europos paralimpinės atrankos regatos vyrų vienviečių valčių varžybų finalo kalbėjo irkluotojas Augustas Navickas, kol kas likęs be paralimpinio kelialapio į Tokijo žaidynes.

Augustas Navickas, PR1 Mens Single Sculls, Lithuania, Heats, 2021 World Rowing European Olympic and Paralympic Qualification Regatta, Varese, Italy – photo Detlev Seyb / Myrowingphoto.com

Pergale ir vieninteliu kelialapiu į Tokijo paralimpines žaidynes džiaugėsi ispanas Javieras Reja Munozas (9:51.04), antras buvo Maksimas Miatlou iš Baltarusijos (10:06.57), trečias – vengras Zsoltas Peto (10:24.86). Ketvirtas finišo liniją kirtęs A.Navickas distanciją įveikė per 10:27.45.

„Reikės gerai apie viską pagalvoti, bet manau, kad truputį per ilgai čia užsibuvau, – po finalo kalbėjo A.Navickas. – Mačiau, kad su savo negalia sunkiai galiu konkuruoti su kitais atletais. Tačiau buvau vienas iš tų užsispyrusių, kuris dar bandė prasimušti. Mūsų kategorijos „vadžios“ jau kurį laiką atlaisvintos, todėl aukštesnės kategorijos sportininkai su mažesnėmis negaliomis persikvalifikuoja į mano kategoriją. Su jais man konkuruoti nepavyksta“.

A. Navickas perspėjo, kad skelbti apie jo sportinės karjeros pabaigą būtų dar anksti.

„Tai nėra sportinės karjeros pabaiga, gal tik pasikeis sporto šaka, – nusišypsojo sportininkas. – Sportas man patinka. Žinau, kad tai darysiu visą gyvenimą. Ieškosiu, kur galėsiu save realizuoti. Kažkas dar bus – dar ne pabaiga“.

Paskutinė galimybė pakovoti dėl vietos Tokijo paralimpinėse žaidynėse laukia birželį Italijoje vyksiančioje pasaulinėje atrankos regatoje. Čia vienvietininkai irgi varžysis dėl vieno bilieto.
A.Navickas startuos ir jau rytoj Varezėje, tame pačiame kanale, prasidėsiančiose Europos irklavimo pirmenybėse.

„Krūvis gausis nemažas, bet treniruočių stovyklose jis buvo dar didesnis – nieko tokio, viskas bus gerai, – kalbėjo A.Navickas. – Lūkesčiai ir tikslai? Atrankoje buvau paskutinis, bet dabar norėčiau aplenkti Vengrijos sportininką, norėčiau pagerinti savo rezultatą. Matysime. Šiandien dar laukia treniruotė, o rytoj vėl į trasą“.