2022 25 spalio

Aušra Garunkšnytė: „Tvirtai žinau, kad esu maratonininkė, o mano tikslas – kovoti“

Aušra Garunkšnytė šį sekmadienį grįš ten, kur prasidėjo tarptautinė maratonininkės karjera – į Vokietijos miestą Frankfurtą. Būtent čia prieš penkerius metus Lietuvos paralimpinės rinktinės bėgikė įveikė pirmą savo tarptautinį maratoną. Regėjimo negalią turinti 31-erių sportininkė sako norinti Frankfurte bėgti greičiau nei praėjusį pavasarį Kopenhagoje, kur įvyko jos sugrįžimas po traumos.

Aušra Garunkšnytė

„Antradienį buvo paskutinė rimta treniruotė, o iki sekmadienio liko tik ramūs prasibėgimai. Fiziškai jaučiuosi puikiai, manau, kad esame gerai pasiruošę. Kalbant apie emocinę savijautą, tai buvo tokių duobučių, bet dabar viskas gerai. Prieš kelias savaites buvau suabejojusi savo tempu, todėl teko šiek tiek psichologiškai su savimi padirbėti, įtikinti save, kad viskas gerai. Planas sekmadienį yra bėgti taip, kad pakovočiau, kad nebūtų jokių pasiteisinimų, kad būtų tik bėgimas ir kova“, – sakė A. Garunkšnytė.

Sportininkė nenoriai kalba apie skaičius chronometre, kurie Frankfurto maratono finiše tenkintų ją ir jos trenerį Joną Žakaitį. Ilgų nuotolių bėgikė atskleidžia tiek, kad nori būti greitesnė nei šių metų gegužės 15 d. Kopenhagoje, kur maratoną nubėgo per 3 val. 15 min. 44 sek.

Kopenhagos maratonas A. Garunkšnytei buvo pirmasis po priverstinės metų pertraukos, kurios reikėjo atsistatymui po stresinio dubens kaulų lūžio, užkirtusio paraatletei kelią į Tokijo paralimpines žaidynes. Dabar bėgikė sako traumos pasekmių nejaučianti ir pasirengusi bėgti visa jėga.

Frankfurte, kaip ir Kopenhagoje, Aušra bėgs padedama gido, kurie talkina regėjimo negalią turintiems sportininkams trasoje. Danijoje jai padėjo Egidijus Adomkaitis, Vokietijoje kartu bėgs Linas Mikalainis.

„Man tai bus antras kartas bėgant su gidu, todėl nejaučiu diskomforto. Linas, kaip ir Egidijus, yra labai greitas bėgikas. Jie šaunūs vyrukai, man tikrai labai smagu sportuoti su jais abiem.

Iš gido aš gaunu emocinį palaikymą, gidas dar stebi mano tempą, paduoda maistą, pasirūpina vandeniu, įspėja apie staigius posūkius. Žinau, kad jei mane ištiks psichologinė duobė, tai Linas tikrai man padės. Mes tai jau patyrėme treniruotėje, Linui teko su manimi rimčiau pasikalbėti“, – šypsojosi A. Garunkšnytė.

2017 m. A. Garunkšnytė jau yra bėgusi Frankfurte ir tada čia įveikė pirmą savo tarptautinį maratoną.

„Tą maratoną nubėgau, bet pasirodžiau daug prasčiau nei tuometiniame Vilniaus maratone, nes tarp šių varžybų buvo praėjęs tik mėnuo laiko. Tas Frankfurto maratonas buvo antras mano maratonas gyvenime ir pirmas mano tarptautinis startas apskritai.

Tada iš Frankfurto atsivežiau daugiau neigiamų emocijų, nes rezultatas netenkino, aš apskritai abejojau, ar maratonas yra mano rungtis. Šiandien viskas jau yra kitaip. Dabar tvirtai žinau, kad esu maratonininkė, kad mano tikslas yra kovoti ir nepasiduoti maratonui.

Kalbant apie trasą Frankfurte, atsimenu, kad ji buvo gana greita su daug įvairių posūkių. Tie posūkiai ir yra sudėtingiausia dalis, bet gidas Linas bus šalia ir pasirūpins, kad negaučiau staigmenų“, – sakė bėgikė.

Šį spalį oficialiai prasidėjus atrankai į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes, A. Garunkšnytė tapo vienu iš Lietuvos paralimpinio komiteto kampanijos „Mums reikia tavo palaikymo“ veidų. Projekto metu renkamos lėšos Lietuvos paraatletų pasirengimui artėjančioms žaidynėms. Norintys prisidėti prie šio tikslo, gali skambinti specialiu trumpuoju numeriu 1408 ir skirti paralimpinei komandai 5 eurus. Lėšos atiteks sportininkų pasirengimui Paryžiaus žaidynėms.

Aušra Garunkšnytė: Mums reikia tavo palaikymo!