Dėl koronaviruso grėsmės atšauktos Dubajaus „Grand Prix“ varžybos

Dėl koronaviruso grėsmės atšauktos Dubajaus „Grand Prix“ varžybos

Pasaulyje plintantis koronavirusas toliau jaukia sportininkų planus. Dėl viruso grėsmės atšauktos neįgaliųjų lengvosios atletikos „Grand Prix“ serijos etapas Dubajuje. Šiose varžybose kovo 14-17 d. turėjo dalyvauti keturi Lietuvos lengvaatlečiai: Kęstutis Skučas, Ramūnas Verbavičius, Oksana Dobrovolskaja ir Osvaldas Kucavičius.

Dubajaus „Grand Prix“ Lietuvos lengvaatlečiams turėjo tapti pirmomis naujo sezono varžybomis.

Vieni mūsų šalies atstovai planavo kovoti dėl kuo aukštesnių pozicijų reitinguose, kurie svarbūs kovoje dėl kelialapių į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Kiti siekė paralimpinių normatyvų.

„Jau buvau pradėjęs krautis daiktus… Liūdna. Per šį pusmetį reikėjo rodyti kuo geresnius rezultatus ir kuo aukščiau kilti reitinge, kad patekti į Tokiją“, – sakė rutulio stūmikas R. Verbavičius.

„Labai daug vilčių siejau su šiomis varžybomis. Daug dirbau, daug svorio numečiau… Bet yra kaip yra, nieko čia nepakeisi. Tiesiog reikės galvoti, ką daryti toliau“, – svarstė K. Skučas, kuris taip pat vylėsi prasibrauti į geriausiųjų šešetuką planetos reitinge ir taip priartėti prie Tokijo žaidynių.

Regėjimo negalią turinčiai O. Dobrovolskajai Dubajaus „Grand Prix“ varžybos buvo bene paskutinė galimybė įvykdyti paralimpinį normatyvą disko metime.

Tarptautinių varžybų tvarkaraštyje Europoje – Paryžiaus ir Italijos „Grand Prix“ etapai gegužę. Bet Prancūzijoje organizatoriai planuoja ne visas rungtis, o dėl Italijos etapo abejojama apskritai.

Lengvaatlečių svarbiausias sezono startas iki paralimpinių žaidynių laukia birželį Lenkijoje, kur yra suplanuotas Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas.

Tai jau ketvirtas kartas per pastarąjį mėnesį, kai dėl koronaviruso grėsmės atšaukiamos neįgaliųjų varžybos, kuriose planavo dalyvauti Lietuvos sportininkai.

Šią savaitę paskelbta, kad kovą neįvyks Al Aine (Jungtiniai Arabų Emyratai) planuotos neįgaliųjų šaudymo pasaulio taurės varžybos, kur turėjo dalyvauti Lietuvos čempionė Raimeda Bučinskytė.

Koronavirusas anksčiau sujaukė ir maratonininkės Aušros Garunkšnytės planus. Lino Balsio auklėtinė kovo 1 d. turėjo startuoti Tokijo maratone, bet organizatoriai renginį atšaukė. Skubiai rasta alternatyva – Barselonos maratonas kovo 15 d.

Organizatoriai vasarį atšaukė neįgaliųjų plaukimo varžybas Italijoje, kur turėjo startuoti jaunoji mūsų šalies plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė.