Donatas Dundzys su Tokijumi atsisveikino septinta vieta disko metime

Donatas Dundzys su Tokijumi atsisveikino septinta vieta disko metime

Lietuvos lengvaatletis Donatas Dundzys antroje savo rungtyje – disko metime – Tokijo paralimpinėse žaidynėse užėmė septintą vietą. F37 klasės disko metikų varžytuvėse Tokijo olimpiniame stadione jis užfiksavo geriausią savo šio sezono rezultatą.

Geriausiai alytiškiui pavyko penktasis bandymas, kuriuos jis įrankį nuskraidino 44 metrus 98 centimetrus. Jono Baltrušaičio auklėtinis keturis kartus siuntė diską už 40 metrų ribos, du metimai buvo neįskaityti.

Už lietuvio nugaros, aštuntas liko Shahradas Nasajpouras iš pabėgėlių komandos (42 m 25 cm).

Paralimpinio čempiono titulas atiteko Ali Haiderui Pakui (55 m 26 cm), sidabrą pelnė ukrainietis Mykola Žabniakas (52 m 43 cm), o bronzą iškovojo brazilas Joao Victoras Teixeira de Souza Silva. (51 m 86 cm).

„Prieš finalą mano asmeninis rezultatas buvo aštuntas, bet man pavyko aplenkti vieną varžovą. Diskas skrido toliausiai šį sezoną, bet norėjosi dar toliau – gerinti savo asmeninį rezultatą. Konkurencija Tokijuje labai didelė, čia susirinkę stipriausi varžovai iš viso pasaulio.

Disko metimas – antra mano rungtis. Pagrindinė – rutulio stūmimas, kuriame pagerinau savo rekordą ir užėmiau šeštą vietą. Labiausiai norėjosi gerai pasirodyti būtent šioje rungtyje.

Rezultatai nėra prasti, bet galėjo būti geriau, ypač rutulio stūmime. Tai bus man pamoka ateičiai, kitoms paralimpinėms žaidynėms, į kurias stengsiuosi patekti“, – sakė D. Dundzys.

Alytiškiui tai buvo debiutinės paralimpinės žaidynės. D. Dundzys per savo karjerą rutulio stūmime yra iškovojęs pasaulio ir Europos čempionato bronzos medalius, o disko metime Europos sidabrą.