Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas nukeltas į 2021 metus

Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas nukeltas į 2021 metus

2020 m. Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas šiais metais neįvyks, varžybos nukeltos į kitus metus. Tai nuspręsta dėl pasaulinės viruso COVID-19 pandemijos. Madeiros saloje, Portugalijoje turėjusiose įvykti varžybose savo startus buvo suplanavę keturi Lietuvos sportininkai: Edgaras Matakas, Mindaugas Dvylaitis, Paulius Ašmontas ir Gabrielė Čepavičiūtė.

Senojo žemyno pirmenybės turėjo įvykti gegužės 17-23 d., tačiau dėl koronaviruso grėsmės nuspręsta nukelti šias varžybas neribotam laikui ir stebėti pandemijos situaciją. Galiausiai organizatoriai priėmė sprendimą šiemet varžybų nerengti ir nukelti čempionatą į 2021 m. gegužės 16-22 d.

„Sprendimas teisingas ir pagrįstas. Matome, kad pandemija niekur nesitraukia, todėl rizika sportininkų sveikata ar net gyvybėmis būtų nepateisinama. Visi didžiausi sporto renginiai nukelti, todėl neįgaliųjų Europos plaukimo čempionato nukėlimas – tiesiog dar vienas logiškas ir protingas žingsnis“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Šiemet atsisakyta svarbiausių tarptautinių neįgaliųjų sporto renginių – Europos, pasaulio čempionatų ir paralimpinių žaidynių, kurios Japonijos sostinėje Tokijuje vyks 2021 m. rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 d.