Genrik Pavliukianec apie rinktinės galimybes JAV: „Bus sunku”

Genrik Pavliukianec apie rinktinės galimybes JAV: „Bus sunku”

Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė antradienį JAV pradės pasirodymą paralimpiniame atrankos turnyre ir sieks kelialapio į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Buvęs Lietuvos rinktinės lyderis, 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinis čempionas ir rezultatyviausias šių žaidynių golbolo turnyro žaidėjas Genrik Pavliukianec sako visa širdimi palaikysiąs buvusius komandos draugus. Vis tik net penkeriose paralimpiadose dalyvavęs paralimpinis čempionas turnyre JAV neprognozuoja Lietuvos rinktinei lengvo pasivaikščiojimo.

Už tokius žodžius mane prikals prie kryžiaus“, – šypsojosi G. Pavliukianec, atsargiai įvertinęs Lietuvos rinktinės galimybes paralimpiniame atrankos turnyre, kuriame 14 komandų iš viso pasaulio nagais ir ragais kabinsis į finalą, nes turnyre bus kovojama dėl dviejų paralimpinių bilietų.

G. Pavliukianec 2016-aisiais atvedė Lietuvos rinktinę į istorinį auksinį triumfą Rio de Žaneire. Bet po žaidynių pats baigė karjerą, iš komandos pasitraukė ilgametis jos treneris Karolis Levickis. O prieš porą savaičių su golbolu atsisveikino dar vienas auksinės rinktinės žaidėjas Mindaugas Suchovejus.

Visa tai 43-ejų veteranui, už kurio nugaros – penkerios paralimpiados – kužda, kad tris mėnesius Valdo Gecevičiaus treniruojamai rinktinei turnyre JAV nebus lengva.

Širdyje labai norėčiau, kad lietuviai JAV iškovotų medalius. Mano, kaip buvusio rinktinės žaidėjo, noras yra labai aiškus – kad Lietuva patektų į Tokijo paralimpines žaidynes. Bet, žinant šios dienos situaciją, mūsų galimybes vertinu 50 procentų. Bus sunku.

Vis tik komandoje būta permainų – keitėsi treneriai, žaidėjai išėjo. Naujas treneris dirba tris mėnesius. Kad ir koks geras jis būtų, trys mėnesiai komandiniame sporte nėra daug. Kita vertus, komanda yra patyrusi, gal ta patirtis mums padės”, – svarstė G. Pavliukianec.

V. Gecevičiaus auklėtiniai A grupėje varžysis su Argentinos, Kanados, Čekijos, Graikijos, Švedijos ir Turkijos golbolininkais.

G. Pavliukianec neabejoja, kad lietuviai be didesnių problemų įveiks A grupės barjerą ir prasibraus į ketvirtfinalį, tačiau nerimauja dėl atkrintamųjų varžybų. Mat Lietuvos rinktinės lauks varžovai iš B grupės, kurioje kovos Kinija, Suomija, Lenkija, Pietų Korėja, Ispanija, Ukraina ir JAV.

Mūsų grupėje įžvelgti elitui priklausančių komandų sunku. Švedai nėra geriausios formos. Kanada gali mesti mums iššūkį. Turkijos rinktinė – tamsus arkliukas. Po Rio de Žaneiro žaidynių turkai kol kas nieko gero neparodė. Net neįsivaizduoju, kas su mumis galėtų grupėje konkuruoti.

O štai kitoje grupėje reikalai truputį rimtesni. Kinai ir suomiai – paralimpiniai čempionai, JAV komanda – daugkartinė paralimpinių žaidynių prizininkė. Ukraina turi stiprią komandą. Kitos komandos iš šios grupės į atkrintamąsias varžybas nepateks.

Lietuva pirmame etape neturės bėdų, bet atkrintamosiose varžybose yra tikimybė sulaukti nemalonių staigmenų. Geriau būtume B grupėje, patektume į ketvirtfinalį ir gauti varžovus iš A grupės“, – situaciją analizavo ir galimus scenarijus modeliavo G. Pavliukianec.

Atrankos turnyras bus tiesiogiai transliuojamas Youtube ir Facebooke.

ATRANKOS TURNYRO TVARKARAŠTIS

Liepos 2 d, antradienis

16.00 val. Lietuva – Švedija

Liepos 3 d., trečiadienis

22.15 val. Čekija – Lietuva

Liepos 4 d., ketvirtadienis

21.00 val. Lietuva – Turkija

Liepos 5 d., penktadienis

22.15 val. Lietuva – Graikija

Liepos 6 d., šeštadienis

22.15 val. Kanada – Lietuva

Liepos 7 d., sekmadienis
03.15 val. Argentina – Lietuva

ATKRINTAMOSIOS VARŽYBOS

Liepos 7 d., sekmadienis

18.30 val. ketvirtfinalis 1: A1 – B4

19.45 val. ketvirtfinalis 2: B2 – A3
21.00 val. ketvirtfinalis 3: B1 – A4
22.15 val. ketvirtfinalis 4: A2 – B3

Liepos 8 d., pirmadienis


16.00 val. dėl 5-8 vietų
17:15 val. dėl 5-8 vietų
18.30 val. pusfinalis 1
19:45 val. pusfinalis 2
22:15 val. dėl 7-8 vietų
23:30 val. dėl 5-6 vietų

Liepos 9 d., antradienis

19.45 val. dėl 3 vietos
22:15 val. finalas