Geriausiems metų paralimpiečiams – garbingi apdovanojimai ir statulėlės „Sugautas vėjas“

Geriausiems metų paralimpiečiams – garbingi apdovanojimai ir statulėlės „Sugautas vėjas“

Gruodžio 21 d. Lietuvos sporto apdovanojimų renginyje Vilniuje bus pagerbti geriausi 2021 m. šalies sportininkai. Pirmą kartą kartu su olimpiečiais ant scenos lips ir geriausiai Lietuvos vardą atstovę paralimpiečiai. Paralimpinio sporto laureatams bus įteiktos išskirtinės statulėlės „Sugautas vėjas“. Jų per apdovanojimus bus įteiktos penkios.

Statulėlės „Sugautas vėjas“

Statulėles specialiai Lietuvos sporto apdovanojimams kūrė skulptoriai Vaiva ir Vidas Simanavičiai, kurie yra rudenį sostinėje, Neries pakrantėje atidarytos Paralimpiečių krantinės meninės idėjos autoriai.

Kiekviena iš penkių statulėlių yra Neries krantinėje iškilusios skulptūros „Sugautas vėjas“ replika. Statulėlės pritaikytos negaliai – visi užrašai iškalti ir brailio raštu.

„Sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų apie Paralimpiečių krantinę ir joje esančią skulptūrą „Sugautas vėjas“, kurios pagrindinis elementas – stilizuota gilė. Tai yra paralimpiečių simbolis. Nusprendėme, kad norime šią žinią paskleisti dar plačiau ir paprašėme autorių pagaminti statulėles apdovanojimams.

Kiekviena statulėlė yra rankų darbas, atliktas su atsidavimu ir rūpesčiu. Tai gražus ir prasmingas prizas, kuriuo džiaugsis metų geriausieji“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Statulėlės „Sugautas vėjas“ gamyba

Lietuvos sporto apdovanojimų renginyje pirmą kartą kartu dalyvaus olimpinio ir paralimpinio judėjimų atletai. Olimpiečiai ir paralimpiečiai išsidalins apdovanojimus tose pačiose nominacijose: metų sportininko, metų sportininkės, metų trenerio, metų komandos ir metų proveržio.

„Simboliška, jog svarbiausias metų pergales švęsime visi kartu. Darbais, o ne kalbomis parodome, jog mes esame viena šeima – sporto šeima. Noriu padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už bendrystę ir palaikymą žengiant svarbius simbolinius žingsnius, liudijančius žmonių lygybę.

Sportininkams linkiu sveikatos ir sėkmingų startų 2022-aisiais. Daug kam prasidės atranka į olimpinį ir paralimpinį Paryžių, bus svarbūs metai“, – sakė paralimpinis čempionas M. Bilius.

Geriausi Lietuvos sportininkai, komandos ir treneriai bus apdovanoti gruodžio 21 d. Vilniuje, parodų rūmuose „Litexpo“. Gruodžio 23 d. renginys bus rodomas per TV3 televiziją.

Paralimpinio sporto nominacijos:

Metų sportininkas

Metų sportininkė

Metų komanda

Metų treneris(-ė)

Metų proveržis