Kelyje į Tokiją – asmeninis Lietuvos paralimpinio sporto partnerių dėmesys

Kelyje į Tokiją – asmeninis Lietuvos paralimpinio sporto partnerių dėmesys

Trys Lietuvos paraatletai nuo šio rudens džiaugiasi vardinėmis stipendijomis, įsteigtomis pagrindinių šalies paralimpinio sporto partnerių UAB „Euloto“. Maratonininkė Aušra Garunkšnytė, sprinteris Danas Sodaitis ir triatlonininkas Ernestas Česonis sako, kad svarbi ne tik finansinė parama, bet ir asmeninis dėmesys ir palaikymas, kurį iššūkių kupiname sportiniame kelyje rodo paralimpinio sporto partneriai.

Nukeltoms Tokijo paralimpinėms žaidynėms besirengiantys A. Garunkšnytė, D. Sodaitis ir E. Česonis dar šį rugsėjį sulaukė žinios, kad UAB „Euloto“ įsteigė vardines mėnesines 200 eurų dydžio stipendijas.

A. Garunkšnytė jau turi bilietą į paralimpinį Tokiją, o D. Sodaitis ir E. Česonis dar kovoja dėl kelialapių.

„Puiki naujiena pačiu tinkamiausiu laiku, kai iki Tokijo žaidynių lieka mažiau nei metai ir visas dėmesys turi būti sutelktas tik į sportą. Dabar yra laikas iš savęs spausti maksimumą vardan didžiausio tikslo ir svajonės – bilieto į paralimpiadą“, – sako Europos neįgaliųjų vicečempionas sprinteris Danas Sodaitis.

Pirma iš Lietuvos sportininkų bilietą į Tokijo paralimpiadą dar pernai iškovojo A. Garunkšnytė. Ilgų nuotolių bėgikė taps pirmąja Lietuvos maratonininke paralimpinių žaidynių istorijoje.

„Man svarbi ir finansinė parama, ir asmeninis dėmesys. Esu žmogus, kuriam aplinkinių palaikymas labai reikalingas. Tai aš jaučiu iš Lietuvos paralimpinio komiteto partnerių“, – džiaugiasi A. Garunkšnytė.

Pirmuoju Lietuvos triatlonininku paralimpinėse žaidynėse pretenduojantis tapti Ernestas Česonis kovoms dėl bilieto į Tokiją šiuo metu rengiasi Ispanijos Kanarų salose, Lanzarotėje.

„Triatlonas – nepigus sportas, kuriam reikia įrangos, šilto klimato. Džiaugiuosi, kad paralimpinis komitetas kartu su partneriais padeda gerinti sąlygas. Sportininkui lieka tik dirbti savo darbą“, – sako E. Česonis.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius džiaugiasi jau ketvirtus metus vykstančiu bendradarbiavimu su UAB „Euloto“, kuri kasmet didina paramą paralimpiečiams.

„Labai malonu, kad pagrindiniai mūsų partneriai savo prekės ženklą sieja su mūsų sportininkais. Reiškia, paralimpinio sporto veidai Lietuvoje tampa atpažįstami, o balsai – girdimi. Tai – vienas mūsų tikslų, kurio ketvirtus metus siekiame drauge su partneriais“, – sako paralimpinis čempionas M. Bilius.

Tuo, kad kartu su visais loterijų žaidėjais gali prisidėti prie sportininkų pergalių džiaugiasi ir UAB „Euloto“ direktorius Mantas Lebedžinskas.

„Džiaugiamės galėdami sportininkams padėti treniruotis ir siekti pergalių. Kai skiriame paramą Lietuvos paralimpiniam komitetui, kiekvienas žaidėjas, dalyvaujantis „Euloto“ loterijose, taip pat prisideda prie to, kad šie trys atletai ir daugybė kitų paralimpiečių įgyvendindami savo svajones garsintų Lietuvos vardą visame pasaulyje. Aušrai linkiu iškovoti aukso medalį, o Danui ir Ernestui – didžiausios sėkmės kovojant dėl kelialapių į Tokijo paralimpiadą. Jus palaiko daugybė gerbėjų“, – šypsojosi M. Lebedžinskas.

UAB „Euloto“ nuo 2017 m. – pagrindinis Lietuvos paralimpinio komiteto partneris. Loterijas organizuojanti bendrovė nuo 2020 m. šalies paralimpiečiams skiria 1 proc. savo pelno.

Šių metų pradžioje UAB „Euloto“ išleido momentinę loteriją „Siek aukso!“. Dalis už bilietus surinktų lėšų atiteko Lietuvos paralimpiniam sportui.

UAB „Euloto“ prisideda ir prie socialinių Lietuvos paralimpinio komiteto iniciatyvų. Bendrovės lėšomis net 112 Lietuvos pradinukų, turinčių negalią, šių metų rugsėjo 1-ąją aprūpinti mokymosi reikmenimis.