LAF taurės varžybose Palangoje – aštuonių Lietuvos paraatletų startai

LAF taurės varžybose Palangoje – aštuonių Lietuvos paraatletų startai

Birželio 3-4 d. Palangoje vyksiančiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose startuos aštuoni paraatletai. Šalies paralimpinio sporto lyderiai varžysis rutulio stūmimo, ieties ir disko metimo, bėgimo rungtyse. Lietuvos paraatletų rezultatai bus įskaityti pasaulio reitinguose.

Oksana Dobrovolskaja

Penktadienį ir šeštadienį Palangos stadione žiūrovai galės išvysti bėgikų Dano Sodaičio, Petro Krapiko, Augusto Vaitaičio, rutulio stūmikų Andriaus Skujos, Ramūno Verbavičiaus, Eivydės Vainauskaitės, ieties metiko Osvaldo Kucavičiaus, disko metikės Oksanos Dobrovolskajos pasirodymus.

„Šios vasaros varžybų ciklui turiu tikslą numesti diską 35 metrus ir taip pagerinti asmeninį rekordą. Planą galiu įgyvendinti bet kuriose sezono varžybose, ši riba man yra pasiekiama. Tai priklausys nuo daug ko, nes dar esu jauna sportininkė ir kiekviename starte kaupiu patirtį.

Labai svarbu, kad Palangoje pasiekti rezultatai bus įskaityti tarptautiniu lygiu. Be to, dalyvauti varžybose kartu su sportininkėmis, neturinčiomis negalios, man labai malonu. Tai prideda motyvacijos ir man, ir kai kurioms jaunoms varžovėms, kurias aš galiu aplenkti.

Dalyvavimas kartu su tokiomis sportininkėmis kaip seserys Ieva ir Eglė Zarankaitės, kitos atletės, suteikia daugiau ryžto, pasitikėjimo. Visada pakalbame su varžovėmis, jų treneriais, jie padeda, pataria“, – sakė geriausia 2021 m. Lietuvos paralimpietė, disko metikė O. Dobrovolskaja.

Andrius Skuja

Geriausi Lietuvos paralimpinio sporto lengvaatlečiai svarbiausiose nacionalinėse lengvosios atletikos varžybose dalyvauja nuo 2020 m., kai Lietuvos paralimpinis komitetas ir varžybas organizuojanti šalies lengvosios atletikos federacija pasirašė dvišalę bendradarbiavimo sutartį.

„Džiaugiuosi, kad mūsų paraatletai turi galimybę startuoti Lietuvos čempionate, taurės varžybose ir tai daro kartu su olimpinio sporto atstovais. Pirmiausiai, tai motyvuoja. Be to, rezultatai yra įskaitomi Tarptautinio paralimpinio komiteto reitinguose, galime vykdyti normatyvus.

Esame viena pirmųjų šalių pasaulyje, kur paralimpinio ir olimpinio sporto atletai kartu startuoja vienose varžybose“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Danas Sodaitis

Šalies paraatletai yra tapę Lietuvos čempionato prizininkais. Sprinteris D. Sodaitis 2020 m. čempionate kartu su kitais klubo „Cosma“ atstovais laimėjo auksą 4 po 100 metrų bėgimo estefetėje. Ilgų nuotolių bėgikė Aušra Garunkšnytė 2021 m. Palangos stadione pelnė bronzos medalį 10 000 metrų distancijoje.

Lietuvos paraatletų startų LAF taurės varžybose tvarkaraštis

Birželio 3 d., penktadienis

16.45 val. Danas Sodaitis / 100 m parengiamieji bėgimai

17.00 val. Andrius Skuja ir Ramūnas Verbavičius / rutulio stūmimas

17.30 val. Petras Krapikas ir Augustas Vaitaitis / 400 m bėgimas

18.00 val. Osvaldas Kucavičius / ieties metimas

18.15 val. Eivydė Vainauskaitė / rutulio stūmimas

18.35 val. Danas Sodaitis / 100 m finaliniai bėgimai

Birželio 4 d., šeštadienis

14.00 val. Oksana Dobrovolskaja / disko metimas

14.25 val. Petras Krapikas / 800 m bėgimas

Visą LAF taurės varžybų programą galite rasti čia.