Lengvaatlečių vasara: rekordai namie ir svetur

Lengvaatlečių vasara: rekordai namie ir svetur

Lietuvos paralimpinės rinktinės lengvaatlečiams šis sezonas – neįprastas, nes tarptautinėje arenoje nevyksta nei Europos, nei pasaulio čempionatai. Nepaisant to, paraatletai dalyvauvo visoje eilėje varžybų namie ir užsienyje, rodė gerą sportinę formą, gerino asmeninius ir nacionalinius rekordus.

Andrius Skuja (Donato Gribausko/LPAK nuotr.)

Sėkmingas sezonas – Šiaulių atstovams. Asmeninius rekordus šią vasarą jau spėjo pagerinti keturi klubo „Šiaulietis“ sportininkai: Andrius Skuja, Ramūnas Rojus, Eugenijus Vaičaitis, Augustas Vaitaitis.

Pernai A. Skuja rutulio stūmimo sektoriuje peržengė 15 metrų ribą ir debiutavo Tokijo vasaros žaidynėse. Šiemet Deimanto Jusio ir Tolvydo Skaliko auklėtinis žengė dar vieną žingsnį ir „Grand Prix“ serijos etape Paryžiuje įspūdingai užfiksavo naują asmeninį rekordą – 15 metrų 22 centimetrai.

Prancūzijos sostinė sėkminga buvo ir Jono Spudžio auklėtiniui R. Rojui, kuris gerino savo tarptautinius rekordus ir rutulio stūmime (11,29 m), ir ieties metime (34,69 m) iš specialios sportinės kėdutės.

Dukart asmeninį rekordą 400 metrų bėgimo distancijoje iki šiol gerino A. Vaitaitis, kuriam buvo sėkmingi abu startai Lietuvoje – šalies lengvosios atletikos taurės varžybos ir nacionalinis čempionatas. Šiauliuose vykusiose nacionalinėse pirmenybėse A. Vaitaitis finišo tiesiąją pasiekė per 59,36 sek.

A. Vaičaitis asmeninį ieties metimo rekordą irgi pasiekė prie savo publikos, nacionalinėse pirmenybėse Šiauliuose. Paraatletas įrankį nuskraidino 19 metrų 55 centimetrus.

Namie asmeninį rekordą pavyko užfiksuoti ir R. Verbavičiui. Rimanto Plungės treniruojamas kaunietis šalies taurės varžybose Palangoje rutulį nustūmė 10 metrų 83 centimetrus. Asmeninis R. Verbavičiaus rekordas krito antrą kartą šį sezoną, bet gali būti, jog ne paskutinį.

„Rugsėjį planuojame startuoti „Grand Prix“ varžybose Maroke. Šis startas įprasmina sezoną, varžybos yra treniruočių proceso katalizatorius. Be to, su klaustuku yra varžybos spalio mėnesį Portugalijoje.

Dirbti mums sekasi gerai, o sėkmė yra kuo tobulesni judesiai. Sportininkui stumiant rutulį iš kėdutės, jo judesys yra labai trumpas, todėl atsiranda labai daug detalių, kurias reikia „sugaudyti“. Rezultatą kol kas pavyksta pagerinti po nedaug, bet šis procesas yra nėra trumpas. Manau, kad Ramūno pasišventimas leidžia tikėtis, jog darbą vainikuos saldūs vaisiai“, – sakė treneris R. Plungė.

Greičiau nei bet kada 800 metrų šią vasarą bėgo Petras Krapikas. Alfonso Buliuolio treniruojamas atletas iš Kauno užfiksavo asmeninį rekordą Lietuvos čempionate Šiauliuose – 2 min. 4,83 sek.

Arti asmeninių rekordų šią vasarą yra ir jų vaikosi dar keli Lietuvos paralimpinės rinktinės lengvaatlečiai.

Sprinteris Danas Sodaitis jau dukart – „Grand Prix“ etape Notvilyje ir šalies taurės varžybose Palangoje – 100 metrų bėgo asmeninio rekordo tempu, bet abu kartus to užfiksuoti neleido vos per didelis vėjas.

Lietuvos lengvosios atletikos čempionate netoli geriausio savo rezultato buvo Donatas Dundzys. Alytaus atstovo, pernai debiutavusio Tokijo paralimpinėse žaidynėse, stumtas rutulys pasiekė pasiekė 13 metrų 71 centimetro žymą – tik devyniais centimetrais arčiau nei asmeninis rekordas.