Lietuvos golbolo rinktinė kovos dėl bronzos ir bilieto į Tokiją

Lietuvos golbolo rinktinė kovos dėl bronzos ir bilieto į Tokiją

Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė Švedijoje vykstančio pasaulio čempionato pusfinalyje 6:7 nusileido Brazilijos komandai, bet išsaugojo šansus pasiekti svarbiausią tikslą – kelialapį į 2020 m. Tokijo parolimpines žaidynes. Dėl bilieto į parolimpiadą Lietuvos golbolininkai penktadienį mažajame finale kausis su Belgijos komanda, kuri kitame pusfinalyje 5:10 pralaimėjo Vokietijos rinktinei.

Lietuvos rinktinei po tris įvarčius pelnė Justas Pažarauskas ir Mantas Panovas.

Pusfinalio kova taro Lietuvos ir Brazilijos komandų klostėsi permainingai ir dramatiškai. Likus žaisti mažiau nei pusantros minutės, Šarūno Juknos treniruojami lietuviai dar pirmavo 6:5, bet Leomonas Silva taikliu šūviu rezultatą išlygino, o per pirmą pratęsimo kėlinį pelnė savo komandai auksinį įvartį.

„Emocijų pilna galva. Aišku, žaidimas buvo labai gražus. Brazilai daug rizikavo, kiekviename metime jie vaikščiojo peilio ašmenimis, ant ribos. Ir vis tiek teisėjai neskyrė baudinių. Labai gaila. Tikrai buvo nemažai situacijų, kai teisėjas turėjo skirti baudinius, bet neskyrė. Mes žaidėme saugiai, varžovai rizikavo. Ir jiems toks žaidimas pasiteisino“, – po mačo sakė Š. Jukna.

Dar daugiau priekaištų arbitrams turėjo rinktinės senbuvis Marius Zibolis.

„Šis pusfinalis buvo vertas finalo. Man labiau patiktų, kad tokiose rungtynėse, kai kova itin lygi, žaidėjai savo žaidimu išsiaiškintų, kurie yra geresni. O dabar šoninis teisėjas pakelia ranką, bet įvartis neįskaitomas. Nesuprantu, kas čia per teisėjavimas. Sąlygos visiems turi būti lygios. Nenoriu nieko kaltinti, nes brazilai turi tikrai gerą komandą su puikia gynyba ir aštriu puolimu. Šį kartą jie geresni“, – sakė M. Zibolis.

Apie mažąjį finalą Lietuvos rinktinės nariai kalbėjo optimistiškai. Šių rungtynių kainą – vieta Tokijo parolimpiadoje. Varžovai – belgai, kuriems pralaimėta A grupės varžybose.

„Manaum kad dabar mūsų gynyba yra geresnė nei grupių etape. Viskas turėtų būti gerai. Svarbiausia, kad komanda kuo greičiau atsigautų po apmaudaus pralaimėjimo pusfinalyje. Geriau apsiginsime nei pirmose rungtynėse su belgais. Ir manau, kad laimėsime. Kovoti tikrai yra dėl ko“, – sakė M. Zibolis.

Lietuvos ir Belgijos komandų dvikova prasidės penktadienį 15.30 val.