Drama Rostoke: vokiečiai neleido lietuviams žengti į Europos čempionato finalą

Drama Rostoke: vokiečiai neleido lietuviams žengti į Europos čempionato finalą

Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė dramatiškame Europos čempionato pusfinalyje per pratęsimą 34 nusileido turnyro šeimininkei Vokietijos komandai, patekusiai į finalą. Senojo žemyno pirmenybių titulą ginanti mūsų šalies komanda sekmadienį dėl bronzos medalių grumsis su Turkijos golbolininkais. Didžiajame finale Vokietijos rinktinė susitiks su Ukrainos nacionaline komanda.

Lietuvos golbolo rinktinė

Lietuvos golbolo rinktinė pusfinalio mačą pradėjo tokiu trejetu: Mantas Brazauskis centre, Mantas Panovas kairiajame krašte ir Justas Pažarauskas dešiniajame krašte.

Rostoko „Ospa“ arenos švieslentėje nuliai švietė pusę pirmo kėlinio, kol vokiečiams pavyko pralaužti Lietuvos rinktinės gynybą. Skirtumą šeimininkai padvigubino kėlinio pabaigoje, prieš pat pertrauką. Įpusėjus pusfinalio rungtynėms, vokiečių persvara galėjo būti ne 2-0, o dar didesnė, tačiau jiems nepavyko realizuoti dviejų baudinių – M. Panovas atrėmė abu Vokietijos rinktinės bandymus.

Lietuvos rinktinė ginklų nesudėjo ir antro kėlinio pradžioje atsakė dviem greitais ir taiklais M. Panovo šūviais – 2-2. Likus žaisti 10 sekundžių, lietuviai pažeidė taisykles ir vokiečiai gavo galimybę mesti baudinį, kurio M. Brazauskiui atremti nepavyko. Atrodė, kad tai – pabaiga, tačiau Lietuvos rinktinė paėmė pertraukėlę, o po jos M. Panovas pelnė išlyginamąjį įvartį – 3-3.

Bilieto į finalą likimas sprendėsi per pratęsimą, kurio pradžioje teisėjai vėl paskyrė baudinį į Lietuvos rinktinės vartus. M. Brazauskiui savo komandos išgelbėti nepavyko, Vokietija pelnė „auksinį“ įvartį laimėjo rezultatu 4-3 ir pateko į finalą.

„Pagal taisykles, likus 90 sekundžių iki žaidimo pradžios, žaidžiantis trejetas jau turi būti aikštėje. Mes pavėlavome ir buvome nubausti. Apmaudžiai paleidome rungtynes. Matyt, emocijos padarė savo, kad taip neapdairiai viskas gavosi. Pamoka žiauri…“, – po rungtynių sunkiai žodžius rinko Marius Zibolis.

Lietuvos rinktinė mače dėl bronzos surems ginklus su Turkijos ekipa, kuri pirmame pusfinalyje 13 pripažino Ukrainos golbolininkų pranašumą, nors pirma pasiekė įvartį ir kurį laiką buvo priekyje.

Lietuva ir Turkija jau buvo susitikusios A grupės varžybose, pergalę rezultatu 3-1 šventė lietuviai.

„Po tokio pusfinalio emociškai labai sunku. Reikia pailsėti, atsigauti. Vis tik visi daug treniravomės, dirbome, ilgą kelią nuėjome. Bronza juk geriau nei ketvirta vieta. Už ketvirtą vietą tikriausiai nieko blogiau nūti negali“, – apie artėjančias rungtynes su Turkijos komanda kalbėjo M. Zibolis.

Europos čempionato finalas Rostoko „Stadthalle“ arenoje prasidės 12.30 val. Rungtynės, kuriose spręsis bronzos likimas, bus tiesiogiai transliuojamos Youtube.