2021 28 rugpjūčio

Lietuvos golbolo rinktinė pralaimėjo paralimpinių žaidynių šeimininkei Japonijai

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė patyrė antrą nesėkmę paralimpiniame golbolo turnyre Tokijuje. Valdo Gecevičiaus treniruojama komanda trečiose A grupės rungtynėse 2:10 nusileido šeimininkei Japonijos ekipai, kuri turnyre žengia be pralaimėjimų. Lietuvių likimas psręsis paskutiniame grupės etapo ture. Jame paralimpinių čempionų laukia vicečempionai JAV golbolininkai.

Rungtynes lietuviai pradėjo tokios sudėties: Mantas Brazauskis aikštės centre, Genrikas Pavliukianecas kairiame aikštės krašte, o Justas Pažarauskas dešiniame aikštės krašte.

Japonijos rinktinė išsiveržė į prekį nesužaidus nė minutės, vėliau ekipos apsikeitė netaikliais baudiniais. Antroje kėlinio pusėje japonai ir vėl pralaužė lietuvių gynybą. G. Pavliukianecui pavyko atsakyti taikliu metimu, bet prieš pertrauką Japonijos komanda susigrąžino dviejų įvarčių persvarą – 3:1.

Dar labiau japonai nutolo iškart po petraukos, kai klastingai sukto kamuolio nesugavo nei M. Brazauskis, nei J. Pažarauskas. Netrukus šeimininkai atotrūkį padidino iki šešių įvarčių.

Treneris į kovą vietoje J. Pažarausko metė Nerijų Montvydą, o netrukus aikštėje pasirodė Marius Zibolis ir Artūras Jonikaitis. Vis dėlto ir jiems žaidimas nesiklijavo, o japonai užtikrintai tolo. N. Montvydui mačo pabaigoje pavyko pelnyti gražų paguodos įvartį. Japonijos komanda šventė pergalę rezultatu 10:2.

„Japonai yra labai gera ir stipri komanda, kuri labai gerai gynėsi. Mes irgi buvome kita komanda nei turnyro pradžioje. Šiandien komandos nusiteikimas ir užsivedimas tenkino, metimai buvo geresni.

Vis tik meistriškumas japonų buvo ženkliai didesnis nei mūsų. Ne veltui jie laimėjo taip stipriai prieš JAV. Praleidome kelis įvarčius, kurių neturėjo būti, tada nepavyko užpulti dėl geros japonų gynybos. Pagarba jiems už tai“, – po rungtynių sakė treneris Valdas Gecevičius.

Per trejas rungtynes tašką iškovojusi Lietuvos rinktinė A grupėje dalijasi ketvirtą – penktą vietas su Alžyro komanda. Abi rinktinės paskutiniame grupių etapo ture susitiks su paralimpiniais vicečempionais JAV golbolininkais. Į ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.