Lietuvos paralimpinio komiteto narius papildė savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija

Lietuvos paralimpinio komiteto narius papildė savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija

Šalies paralimpinio sporto valdyme dalyvaus dar viena organizacija – Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija. Sprendimas rugsėjo 17 d., ketvirtadienį Kaune vykusiame Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) Vykdomojo komiteto posėdyje priimtas vienbalsiai.

Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija prisijungė prie kitų LPAK narių: Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos aklųjų sporto federacijos ir Paralimpiečių asociacijos.

„Tai – didelis žingsnis į priekį. Neįgaliųjų sportui nuo šiol atstovaus organizacija, kurios žodis svarbus kalbantis dėl aukšto meistriškumo programų, dėl stipendijų, premijų. Dabar kalbėsime jau ne vieni.

Be to, žinios, susijusios su neįgaliųjų sportu, daug greičiau pasieks visas šalies savivaldybes. Asociacija veikia beveik penkiose dešimtyse savivaldybių. Mes, priimdami vieną ar kitą sprendimą, žinią iškart paskleisime visoms savivaldybėms“, – argumentavo LPAK generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Asociacijos prezidentu prieš kelias savaites išrinktas Gintaras Jasiūnas, vadovaujantis ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos sporto skyriui, LPAK Vykdomojo komiteto posėdyje sakė:

„Aiškiai matome prasmę mūsų organizacijos dalyvavime LPAK veikloje. Esame būtent sporto srities specialistų asociacija, mūsų darbas – pasiūlyti politikams savivaldybėse, kaip plėtoti sportą. Norime ir galime patarti, kad priimami sprendimai būtų kokybiški, naudingi sportininkams ir treneriams.“

Vienbalsiai už naujo LPAK nario priėmimą balsavę Vykdomojo komiteto nariai sveikino šį žingsnį.

„Bendruomenėje pasikalbame, kad sveikųjų sportą išmanome geriau nei sveikieji žmonių su negalia sportą. Galvoju, kad mes irgi galime prisidėti prie bendro supratimo apie neįgaliųjų sportą savivaldybių lygmeniu. Dėl to ir palaikome šią iniciatyvą. Manau, tai bus naudinga visiems.

Paralimpinis sportas Lietuvoje įgauna vis didesnę reišmę, todėl toks žingsnis labai reikalingas. Manau, kad dirbdami kartu galime pasiekti abipusės naudos“, – sakė paralimpinis čempionas Vytautas Girnius.

Savivaldybių sporto padalinių asociacijai LPAK Vykdomajame komitete atstovaus šios organizacijos viceprezidentas, Panevėžio savivaldybės administracijos sporto skyriaus vadovas Justinas Jasiukaitis.