Lietuvos paralimpinio komiteto sveikinimas

Lietuvos paralimpinio komiteto sveikinimas

Mielieji,

2018-ieji Lietuvos neįgaliųjų sportui buvo dosnūs ir sėkmingi metai, kuriais mes kartu pasiekėme svarbių pergalių.

Garsiai nuskambėjo fantastiškas mūsų sportininkų pasirodymas Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate, padovanojęs Lietuvai net aštuonis medalius, begalę teigiamų emocijų ir pasididžiavimo savo šalimi akimirkų.

Duris mūsų sportininkams atvėrė 2020 m. paralimpinių žaidynių šeimininkė svetingoji Japonija, kur pirmą kartą Lietuvos paralimpinio sporto istorijoje surengėme stovyklą Lietuvos paralimpinės rinktinės kandidatams. Bendradarbiavimą su miestais – partneriais Hiracuka ir Tojohašiu tęsime ir kitąmet: 2019-aisiais čia planuojame bent dvi treniruočių stovyklos.

Pusantrų metų darbo valstybės institucijose rezultatas – naujasis Kūno kultūros ir sporto įstatymas, padėjęs pagrindą tolesniam neįgaliųjų sporto vystymuisi. Jau 2019-aisiais neįgaliųjų fiziniam aktyvumui bus skiriama net 10 proc. Sporto fondo lėšų. Be to, valstybinės rentos įteisintos ne tik paralimpiniams čempionams, bet ir vicečempionams.

Tai – svarbiausios, bet tikrai ne visos mūsų pergalės, už kurias nuopelnai atitenka visai neįgaliųjų sporto bendruomenei, sportininkams, Lietuvos paralimpinio komiteto partneriams ir rėmėjams. Ačiū Jums už fantastiškus metus.

Ateina metas pasidžiaugti tuo, kas pasiekta ir ką turime, pasidalinti džiaugsmu su artimaisiais. Jaukių švenčių, mielieji!

 

Mindaugas Bilius

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas