Lietuvos paralimpinis komitetas bendradarbiaus su LSU

Lietuvos paralimpinis komitetas bendradarbiaus su LSU

Lietuvos paralimpinis komitetas pradeda bendradarbiavimą su Lietuvos sporto universitetu (LSU). Bendradarbiavimo sutartį antradienį Kaune parašais įtvirtino komiteto prezidentas Mindaugas Bilius ir LSU rektorė Diana Rėklaitienė. Vienas iš svarbiausių numatomų projektų – Lietuvos neįgaliųjų sporto strategijos kūrimas. Paramą bendram Lietuvos paralimpinio komiteto ir LSU projektui jau pareiškė Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės atstovai.

Planuojame ne vieną bendrą projektą, tačiau šio bendradarbiavimo ašis – Lietuvos neįgaliųjų sporto strategijos kūrimas. Negalią turinčių žmonių šalyje yra labai daug, bet sportuojančių – tik nežymi dalis. Tikiu, kad strategija padės į sportą pritraukti daugiau žmonių. Norisi, kad kuo didesnis skaičius žmonių su negalia būtų fiziškai aktyvūs. Tam reikalingos sisteminės, struktūrinės permainos, infrastruktūros pritaikymas neįgaliesiems. Taigi, Lietuvos neįgaliųjų sporto strategija numatys šios srities vystymosi gaires ateinantiems metams“, – po bendradarbiavimo sutarties pasirašymo sakė M. Bilius.

Strategiją bendromis jėgomis rengs šalies neįgaliųjų sporto organizacijų atstovai ir LSU mokslininkai. Artimiausiu metu planuojama sudaryti kompetetingų specialistų darbo grupę.

Neįgaliųjų sporto srityje dirba jau du dešimtmečius ir turime sukaupę žinių. Tačiau labai svarbus yra dalijimasis tomis žiniomis ir bendradarbiavimas. Iki šiol dirbome kiekvienas sau. Sutarties pasirašymas rodo, kad tikrai bendradarbiausime, dirbsime kartu, nes esame vieni dėl kitų. LSU rengia specialistus ir siūlo visokeriopą pagalbą neįgaliems sportininkams ir jų treneriams, taip pat treneriams, kurie nedirba su neįgaliaisiais, bet galėtų tą daryti. Savo studentams teikiame žinias apie neįgaliųjų sportą, kad ta neįgaliųjų integracija būtų reali, kad gyventume kaip Vakarų Europos šalys. Visa mūsų mokslinė veikla turi susijungti į vieną bendrą darbą“, – pasakojo LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

Diana Rėklaitienė ir Mindaugas Bilius

Paramą Lietuvos neįgaliųjų sporto strategijos kūrimui pareiškė bendradarbiavimo sutarties pasirašyme dalyvavę Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė Kornelija Tiesnesytė ir Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

Dabar, Rumunijai pirmininkaujant Europos sąjungoje, viena iš sporto temų yra sporto pasiekiamumas žmonėms su negalia. Šia tema yra diskutuojama labai daug, Europos komisijoje atlikta studija, o dabar sporto darbo grupėje kaip tik rengiamos rekomendacijos. Neabejoju, kad bus pasinaudota turima ES praktika ir aktualūs aspektai pateks į Lietuvos neįgaliųjų sporto strategiją“, – sakė K. Tiesnesytė.

Anot Lietuvos paralimpinio komiteto vadovo M. Biliaus, šalies valdžios institucijų palaikymas svarbus siekiant ne tik kokybiško strategijos kūrimo, bet ir jos įgyvendinimo.

Pastaraisiais metais neįgaliųjų sportas Lietuvoje tapo daug geriau matomas. Be to, mus labai džiugina teigiamas Lietuvos paralimpinio komiteto požiūris, kai galvojama apie daugelį metų į priekį. Tikiuosi, specialistai parengs tikrai gerą strategiją. Tikiuosi, kad ši strategija bus įtvirtinta ir aukščiausiu lygiu – atsiras valstybės sporto strategijoje, kurią patvirtins Seimas“, – sakė K. Smirnovas.