Lietuvos plaukikai titulus gins Londone

Lietuvos plaukikai titulus gins Londone

2019 m. pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionatas rugsėjo 9-15 d. įvyks Londone. Tai patvirtino Tarptautinis paralimpinis komitetas (IPC). Planetos pirmenybės, kuriose geriausi plaukikai su negalia varžysis dėl kelialapių į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes, vyks Londono olimpiniame vandens sporto centre. Pasaulio čempionato normatyvus yra įvykdę du Lietuvos plaukikai – regėjimo negalią turintys Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis.

Planetos primenybės liepą turėjo vykti Malaizijos saloje Kučinge, bet likus pusmečiui iki varžybų, ši Azijos šalis neteko teisės organizuoti čempionatą. Priežastis – nesugebėjimas užtikrinti Izraelio plaukikų saugumo ir galimybės varžytis be diskriminacijos.

Dėl nukelto čempionato E. Matakas ir M. Dvylaitis kone tris mėnesius buvo nežinoje, treneriams teko koreguoti treniruočių planus. Bet galiausiai iš IPC būstinės atskriejusi žinia, kad čempionatas vyks Londone, nudžiugino Lietuvos delegaciją.

Sportininkai, treneriai ir mes pagaliau žinome, kada ir kur vyks čempionatas. Tai – didžiausias pliusas. Žinome datas, tad galime planuoti kelionę, visą logistiką. Treneriams aišku, kaip dėliotis krūvius, kontrolinius startus. Be abejo, mums Londonas parankesnis nei Malaizija. Nelieka ilgo ir varginančio skrydžio, aklimatizacijos. Be to, Londonas – finansiškai geresnis variantas“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

E. Matakas Londone gins pasaulio čempiono titulą, iškovotą prieš dvejus metus Meksikoje. 2017 m. planetos pirmenybėse kaunietis triumfavo 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Be to, nuskynė bronzą plaukdamas dvigubai ilgesnę distanciją. Su medaliu iš Meksikos grįžo ir M. Dvylaitis, kuris buvo trečias plaukdamas 100 metrų krūtine. Abu lietuviai varžosi S11 klasėje.

Tikimės, kad mūsų sportininkai pademonstruos geriausia, ką gali. Neįgaliųjų sportas kasmet tampa vis labiau profesionalesnis. Edgaro ir Mindaugo rezultatai gerėja, bet lygiai tą patį galima pasakyti apie jų varžovus. 2017-aisiais Meksikoje pademonstruotų rezultatų apginti titulus, ko gero, jau nebeužteks. Reikės parodyti maksimumą“, – pasakojo P. Kalvelis.

Londono olimpinis vandens sporto centras

2019 m. pasaulio čempionate Londone plaukikai galės užsitikrinti tiesioginius kelialapius į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Bilietą į Japoniją garantuotų 1-2 vietos individualioje rungtyje. Kitas kelias į Tokiją – pasaulio reitingas, kuriame reikia užimti ne žemesnę kaip 11 vietą.

Žinoma, idealiausia būtų patekti į Tokiją tiesiogiai. Tačiau žinant, kokia arši kova vyks šiame pasaulio čempionate, garantijų turbūt neturi niekas. Bet kuriuo atveju Londone būtina siekti kuo aukštesnių vietų, nes šios varžybos svarbios reitingui. Čia vertę turės ne tik prizinės, bet ir kitos vietos“, – pasaulio čempionato svarbą akcentavo P. Kalvelis.

Pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionatas organizuojamas devintą kartą istorijoje. Didžioji Britanija planetos pirmenybių šeimininkė bus antrą kartą. 2015 m. čempionatas vyko Glazge.