2019 27 lapkričio

Lietuvos vežimėlių akmenslydžio rinktinė startuoja pasaulio čempionate

Suomijoje, Lohja mieste prasideda vežimėlių akmenslydžio pasaulio čempionato B diviziono turnyras, kuriame dalyvauja ir Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies nacionalinė komanda ir dar 14 šalių ekipos lapkričio 27 – gruodžio 2 d. vyksiančiame turnyre varžysis dėl kelialapių į elitinį divizioną. Bilietai į aukščiausią ešeloną atiteks B diviziono turnyro prizininkams.

Lietuvos vežimėlių akmenslydžio rinktinė (Foto: WCF/Katja Kiiskinen)

Pauliaus Krauzos treniruojama Lietuvos rinktinė, sudaryta klubo „Forsarus“ žaidėjų pagrindu, turnyro B grupėje susitiks su Čekijos, Danijos, Anglijos, Vokietijos, Vengrijos, Slovėnijos ir JAV ekipomis. A grupėje grumsis Kanados, Suomijos, Italijos, Japonijos, Lenkijos, Švedijos ir Turkijos rinktinės.

Praėjusių metų pasaulio čempionato B divizione Lietuvos rinktinė pasidalino 7-8 vietas su Italijos komanda ir liko per plauką nuo atkrintamųjų varžybų ir šanso grumtis dėl patekimo į elitinį divizioną.

Pasakiau savo komandai, kad bus labai gerai, jeigu mes laipteliu ar dviem palypėsime aukštyn, bet pernykščio rezultato pakartojimas irgi būtų neblogas rezultatas. Pažiūrėkime, kas laukia turnyre. Iš A diviziono yra iškritę labai ambicingi švedai, kurie antrus metus bando grįžti atgal. Su milžiniškomis ambicijomis yra pernai iš aukščiausio lygio iškritę amerikiečiai ir kanadiečiai. Išskyrus gal lenkus ir slovakus, kiti varžovai yra labai grėsmingi.

Lūkesčiai yra, norisi visko. Bet labai daug priklausys nuo pirmo susitikimo su anglais. Jeigu mes juos įveiksime, tai tada galime kažką galvoti ir svajoti patekti į kvalifikacines rungtynes, o ten jau bandyti patekti tarp keturių geriausių komandų“, – turnyro starto išvakarėse sakė P. Krauza.

Pasak trenerio, jo vadovaujama komanda sėkmingu pernykščiu pasirodymu B divizione užsitarnavo ir varžovų pagarbą, ir didesnį varžybų organizatorių dėmesį.

Tai pastebėjome vos atvykę. Turnyras čia, Suomijoje, vyksta jau vienuoliktus metus iš eilės. Bazėje yra keli pastatai, kuriuose apgyvendinamos komandos. Anksčiau gyvendavome senuose pastatuose, o šiemet gavome vietas naujame pastate. Gyvename su kanadiečiais, amerikiečiais, švedais. Juokas juokais, bet galima sakyti, kad su mumis labiau skaitosi.

Elitinės komandos pernai net nesisveikindavo su mumis. Šiemet viskas jau kitaip. Reiškia, tikriausiai žino, kas mes tokie ir kad esame ne iš kelmo spirti. Dabar tai reikia įrodyti“, – šypsojosi P. Krauza.

Pernai mūsų šalies komandai iki atkrintamųjų varžybų pritrūko vienintelės pergalės prieš Latvijos ekipą. Latvijos ir kitos mūsų kaimynės Estijos rinktinės buvo tarp 2018 m. čempionato prizininkių.

Būtent kaimyninėje Latvijoje nuolat vyksta pagrindinis Lietuvos rinktinės pasirengimas svarbiausiems startams, nes Ryga turi profesionalią akmenslydžio areną su būtent šiai sporto šakai pritaikytu ledu. Lietuvoje sportininkai turi treniruotis ant akmenslydžiui nepritaikyto, kitoms sporto šakoms skirto ledo.

Pasak P. Krauzos, Lietuvos rinktinė – vienintelė iš šių metų pasaulio čempionato B diviziono turnyro dalyvių, savo šalyje neturinti bent vieno konkrečiai akmenslydžiui pritaikyto ledo takelio.

Visos aplinkinės šalys – Latvija, Estija, Lenkija – turi akmenslydžio arenas, kur ledas profesionalus – ypač lygus. Nuolat keliame arenos reikalingumo Lietuvoje klausimą, bet ne viskas taip paprasta. Viskas priklauso nuo finansų. Išgirdę žodį „arena“, visi galvoja apie didelį statinį. Išties mums reikia vieno – dviejų akmenslydžio takelių. Visos modernios Europos ledo arenos turi tokius takelius“, – dar anksčiau akmenslydžio arenos reikalingumo Lietuvoje klausimą kėlė P. Krauza.

Vežimėlių akmenslydis – sporto šaka, galinti grąžinti Lietuvą į žiemos paralimpines žaidynes, kuriose mūsų šalies sportininkai kol kas dalyvavo tik kartą – 1994 m. Lilehameryje vykusiose paralimpiadoje. Tuo tiki ir patys sportininkai, negarsiai užsimenantys net apie 2022 m. Pekino paralimpines žaidynes.

Lietuvos paralimpinis komitetas vežimėlių akmenslydžio rinktinės dalyvavimui pasaulio čempionate skyrė 2 tūkst. eurų. Taip pat finansinės paramos sulaukė regėjimo negalią turinčiam kalnų slidininkui Karoliui Verbliugevičiui, lapkritį debiutavusiam tarptautinėse varžybose Nyderlanduose.

Sprendimai – konkretūs paralimpinio komiteto žingsniai, siekiant atgaivinti paralimpinį žiemos sportą Lietuvoje. Mūsų akmenslydininkai pernai Europos čempionato B divizione buvo labai arti atkrintamųjų varžybų ir kovos dėl patekimo į elitinį divizioną. Rinktinė ambicinga ir perspektyvi. Tikiu, kad rinktinė turi šansų patekti į paralimpines žaidynes – 2022 m. Pekine ar vėliau“, – anksčiau šiuos žingsnius komentavo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos rinktinės rungtynių pasaulio čempionato B divizione tvarkaraštis

Trečiadienis (lapkričio 27 d.)

20.00 val. Anglija – Lietuva

Ketvirtadienis (lapkričio 28 d.)

12.00 val. Lietuva – JAV

19.00 val. Lietuva – Slovėnija

Penktadienis (lapkričio 29 d.)

14.30 val. Vengrija – Lietuva

Šeštadienis (lapkričio 30 d.)

8.30 val. Danija – Lietuva

15.30 val. Lietuva – Čekija

Sekmadienis (gruodžio 1 d.)

9.30 val. Vokietija – Lietuva

18.00 val. kvalifikacinės rungtynės (A2–B3 / A3–B2)

Pirmadienis (gruodžio 2 d.)

9.00 val. pusfinaliai

14.30 val. finalai

Turnyro rungtynių tiesioginės transliacijos vyks Youtube platformoje.

Oficialus turnyro tinklapis: http://www.worldcurling.org/wheelchair-b-2019