Lietuvos vežimėlių krepšininkams – Europos čempionato B diviziono bronza

Lietuvos vežimėlių krepšininkams – Europos čempionato B diviziono bronza

Lietuvos vyrų vežimėlių krepšinio rinktinė iš Bosnijoje ir Hercegovinoje vykusio Europos čempionato B diviziono turnyro grįš su apdovanojimais. Šalies nacionalinė komanda iškovojo bronzos medalius.

Lietuvos vežimėlių krepšinio rinktinė (IWBF Europe nuotr.)

Lemiamose rungtynėse dėl trečiosios vietos Lietuvos rinktinė dramatiškoje kovoje 75:74 įveikė turnyro šeimininkus bosnių krepšininkus ir atsidūrė ant nugalėtojų pakylos.

Pastarieji, likus žaisti 17 sekundžių, turėjo trijų taškų persvarą, bet jos neišsaugojo. Mūsų šalies komanda per likusį laiką surengė dvi rezultatyvias atakas ir išsiveržė į priekį, o taiklus šeimininkų dvitaškis į tinklelį įkrito jau po finalinės sirenos. Rungtynių teisėjai užfiksavo Lietuvos rinktinės pergalę.

Rezultatyviausias šiose rungtynėse buvo Karolis Virkutis, varžovams atseikėjęs 24 taškus. 18 taškų pelnė Žymantas Bučinskas, 17 prie bronzinės pergalės pridėjo Vytautas Skučas, kuris dar atkovojo 11 kamuolių ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų komandos draugams.

Europos čempionato B diviziono nugalėtojais tapo Turkijos krepšininkai. Būtent turkai užkirto kelią mūsų komandai į pusfinalį, o vėliau finale 84:34 nepagailėjo Latvijos ekipos. Vis tik abi ekipos, žaidusios finale, keliauja į aukštesnį A divizioną.

Vietą A divizione pernai buvo iškovojusi ir Lietuvos rinktinė. Vis tik išlikti elite mūsų šalies komandai tą kartą nepavyko.