LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė išlydėjo į parolimpines žaidynes mūsų šalies sportininkus

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė išlydėjo į parolimpines žaidynes mūsų šalies sportininkus

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, iš olimpinių žaidynių sugrįžę sportininkai ir gausus būrys svečių palydėjo Lietuvos parolimpinę rinktinę, kuri netrukus išvyks į Rio de Žaneirą dalyvauti parolimpinėse žaidynėse.
„Pačią didžiausią pergalę Jūs jau esate pasiekę. Tai asmeninės dvikovos su savimi pergalė, įrodanti, kad žmogaus gebėjimai yra beribiai, jeigu pakanka valios kovoti ir nepasiduoti. Stebėsime Jūsų startus ir būsime su Jumis visa širdimi“, – sakė šalies vadovė.
Šiais metais rugsėjo 7–18 dienomis parolimpinėse žaidynėse mūsų šalies garbę gins 13 sportininkų – 4 lengvaatlečiai, plaukikas, irkluotojas, dziudo imtynininkas ir šešių žaidėjų golbolo komanda.
Pasak Prezidentės, parolimpiečių atkaklumas siekti rezultatų, ryžtas rungtyniauti su pajėgiausiais varžovais iš viso pasaulio ne tik kelia pasididžiavimą, bet ir įkvepia visą Lietuvą.
Valstybės vadovė Lietuvos rinktinės vėliavnešiui įteikė šalies trispalvę. Šiemet mūsų šalies vėliavą Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse neš jauniausias rinktinės narys – 17-metis plaukikas Edgaras Matakas. Valstybės vadovė palinkėjo sportininkams Rio de Žaneiro žaidynėse garbingai atstovauti Lietuvai ir parodyti viską, ką gali.
„Brangūs parolimpiečiai, labai džiaugiamės galėdami perduoti jums olimpinę estafetę. Tai gali būti jūsų viso gyvenimo startas. Linkiu pajusti tą olimpinę dvasią, kurią mes pajutome. Svarbiausia, linkiu kovoti iki galo ir išlikti komanda“, – sakė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja irkluotoja Milda Valčiukaitė.  Olimpiečių vardu jai pritarė ir parolimpiečius sveikino irkluotojai, Rio de Žaneiro sidabro medalių laimėtojai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritter.

„Parolimpinis komitetas turistų į parolimpines žaidynes neveža. Mūsų sportininkai įeina į pasaulio geriausiųjų sportininkų dešimtukus. Tikimės, kad jų ketverių metų darbas, išlietas prakaitas ir paaukotas laikas duos gerų rezultatų. Mūsų sportininkai yra nusiteikę pergalėms“, – kalbėjo Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas.

Arkikatedros aikštėje prie Valdovų rūmų ir Gedimino paminklo.atidarytas parolimpinis skveras „Kelias į RIO“, kuris bus atviras visiems praeiviams iki rugpjūčio 30 dienos, nuo 11 iki 21 val. Skvero atidarymo metu įvyko dokumentinio filmo „Galia nugalėti“, pasakojančio apie 2016 metų Lietuvos parolimpinių žaidynių dalyvius, premjera.

„Kelias į RIO“ – tai informacinė-pramoginė erdvė, skirta supažindinti visuomenę su Lietuvos parolimpine rinktine, parolimpinėmis sporto šakomis, ankstesniais Lietuvos parolimpiečių pasiekimais, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių ypatumais.

Lauko ekrane bus rodomi vaizdo klipai, garsiausios pasaulio reklamos, susijusios su neįgaliųjų sportu. Veiks parolimpiečių fotografijų lauko paroda ir informacinis stendas.

Visi svečiai ir praeiviai kviečiami išbandyti parolimpines sporto šakas: golbolą (aklųjų riedulį), aklųjų futbolą, vežimėlių krepšinį, bočią ir laimėti prizų.

 

resize_800x500_dsc_5625 resize_800x500_dsc_5479 resize_800x500_dsc_5362 resize_800x500_dsc_5255 resize_800x500_dsc_5247 resize_800x500_dsc_5227