Nukeliama Lietuvos paralimpinio komiteto Generalinės asamblėjos sesija

Nukeliama Lietuvos paralimpinio komiteto Generalinės asamblėjos sesija

Lietuvos paralimpinis komitetas, reaguodamas į situaciją dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos ir vadovaudamasis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijomis, nutarė nukelti eilinę Generalinės asamblėjos sesiją. Kovo 25 d. Kaune turėjusi įvykti sesija nukeliama į balandžio mėnesio pabaigą. Tiksli data bus paskelbta iki balandžio vidurio.

„Tai – normalios prevencijos priemonės, kurių imamės atsižvelgdami į oficialių Lietuvos valdžios institucijų rekomendacijas, skirtas apsaugoti šalies visuomenę nuo koronaviruso plitimo“, – sprendimą komentavo Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius savo ruožtu paragino šalies paralimpinio sporto bendruomenę laikytis visų SAM rekomendacijų ir nurodymų dėl renginių.

„Kreipiuosi į paralimpinio komiteto narius, taip pat neįgaliųjų sporto klubus, sportininkus. Kviečiu rimtai žiūrėti į oficialius nurodymus ir paisyti jų. Matome, kaip sunkiai pasaulis kovoja su pavojingu virusu ir turime padaryti viską, kad apsaugotume save, artimuosius ir aplinkinius“, – sakė M. Bilius.

Dėl koronaviruso grėsmės per pastarąjį mėnesį atšauktos bent septynerios tarptautinės paralimpinio sporto varžybos, kuriose dėl kelialapių į 2020 m. Tokijo žaidynes turėjo kovoti ir Lietuvos atletai.

„Situacija sudėtinga, atšauktos varžybos jaukia planus, bet suprantama, kad viskas daroma dėl paties svarbiausio dalyko – žmonių sveikatos ir gyvybių.

Iš Tarptautinio paralimpinio komiteto gavome rekomendaciją sportininkams tęsti pasirengimą Tokijo žaidynėms. Organizatoriai savo ruožtu tęsia paruošiamuosius darbus pagal planą“, – sakė M. Bilius.