Osvaldo Bareikio laukia lemiamos kovos dėl antros paralimpiados

Osvaldo Bareikio laukia lemiamos kovos dėl antros paralimpiados

Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Jos regėjimo negalią turinčiam dziudo imtynininkui būtų antros karjeroje. Debiutinėje 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpiadoje sportininkas užėmė penktą vietą, o nuo bronzos apdovanojimo jį skyrė viena pergalė. O. Bareikis pasiryžęs šiemet žengti papildomą žingsnį, kuris leistų jam atsistoti ant paralimpinių žaidynių garbės pakylos.

Osvaldas Bareikis (Rimanto Navicko / RGB pictures nuotr.)

„Japonija – dziudo gimtinė. Labai noriu ten nukeliauti ir pajusti tą atmosferą, kuri turėtų būti išskirtinė. Tai vienas dalykas. Kitas yra tai, kad Rio de Žaneire nuo medalio mane skyrė vienas žingsnis. Galvoju, kad Tokijuje galėčiau imti bent jau trečią vietą. Visi keliauja dėl to medaliuko“, – šypsosi O. Bareikis.

Šiemet paralimpinėse žaidynėse iš viso startuos 80 dziudo imtynininkų vyrų. Ar tarp jų pateks lietuvis, lems jo vieta reitinge. Svorio kategorijoje iki 73 kg besivaržantis O. Bareikis šios kategorijos pasaulio reitinge gegužės 31 d. turi užimti ne žemesnę nei aštuntą poziciją, kuri atvertų duris į žaidynes.

„Šiuo metu reitinge esu devintas. Žinau, kad tikrai galiu būti aštuntuke. Žinoma, niekas garantijų sporte neduoda, bet aš darau, ką galiu: ruošiuosi varžyboms ir žinau, jog galiu“, – apie galimybes sako atletas.

Osvaldas Bareikis ir Algis Mečkovskis (Rimanto Navicko / RGB pictures nuotr.)

Kovoti dėl pozicijų reitinge dziudo imtynininkai pradėjo dar pernai. Visi taškai bus sudėlioti po dviejų „Grand Prix“ serijos etapų šį pavasarį. Varžybose planuoja startuoti ir Lietuvos sportininkas.

Algio Mečkovskio auklėtinis balandį startuos Jungtinėje Karalystėje vyksiančiame „Grand Prix“ etape, o gegužę O. Bareikio laukia dar vienos šios serijos varžybos Baku, Azerbaidžane.

„Tai – paskutinės varžybos, kuriose bus šansas patekti į žaidynes. Dalyvauti būtina“, – sako O. Bareikis.

Pamatus svarbiems startams sportininkas su savo treneriu kloja Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Vasarį O. Bareikis triumfavo atvirajame Latvijos sambo čempionate, kur varžėsi su sveikais sportininkais. O netrukus paralimpiečio laukia dar vienos sambo varžybos. Šįkart Lietuvoje.

„Kol kas dziudo varžybų nėra. Pavyzdžiui, suaugusiųjų čempionatai bus tik rudenį. Bet kažkur startuoti reikia. Reikia pajusti tą startinį jauduliuką, tai dalyvauju sambo varžybose“, – aiškina O. Bareikis.

Praėjusiais metais O. Bareikis sumainė žiedus su mylimąja Gluosne. Nuo mokyklos laikų draugaujanti pora kartu yra jau beveik 11 metų. Atletas sako, kad šeimą ir sportą suderinti sekasi puikiai.

„Šeimyninis gyvenimas tikrai netrukdo. Tik atsirado kitas jausmas, kai oficialiai tapome vyru ir žmona. Jaučiuosi labiau subrendęs, šeimos žmogus. Bet kasdienybė nesiskiria“, – šypsosi O. Bareikis.

Osvaldas Bareikis (Rimanto Navicko / RGB pictures nuotr.)

Atletas randa laiko ne tik šeimai ir sportui, bet ir darbui, studijoms. O. Bareikis – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos paskutinio kurso studentas, studijuojantis mechaninių technologijų inžineriją.

„Čia yra labai plati tema. Iš esmės visa tai – apie metalo apdirbimą, gamybą, technologijas, programas ir taip toliau. Galima sakyti, atradau, kas man patinka ir kažkada galbūt tuo užsiimsiu.

Mokausi, kad turėčiau specialybę ir tuo pačiu darbą. Sporte nebūsiu amžinai. Viskam tam, kad ateityje aš galėčiau išlaikyti savo šeimą“, – pokalbį baigia O. Bareikis.