2021 28 rugpjūčio

Osvaldui Bareikiui – Tokijo paralimpinių žaidynių bronza

Lietuvos dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis (27 m.) iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių medalį. Algio Mečkovskio treniruojamas sportininkas lemiamoje svorio kategorijos iki 73 kilogramų kovoje dėl bronzos apdovanojimo nugalėjo Sakartvelo atstovą Giorgį Kaldanį.

Mažajame finale nugalėtojui išaiškinti prireikė visų keturių minučių. Grumtynių dėl bronzos pradžioje O. Bareikis buvo aktyvesnis nei jo varžovas iš Sakartvelo. O. Bareikis užsidirbo įspėjimą, tačiau netrukus jo veiksmas gavo „Waza-Ari“ vertinimą, ir lietuvis įgijo persvarą.

Per likusias pusantros minutės ant tatamio tęsėsi bekopromisė kova kova, abu sportininkai gavo po įspėjimą. O. Bareikiui pavyko atremti lemiamą kartvelo puolimą paskutinėmis sekundėmis, ir jis pelnė paralimpinių žaidynių bronzos medalį.

„Kova buvo labai sunki. Jis labai stiprus fiziškai. Aš irgi stiprus. Abu esame labai panašūs, nes abu esame fiziškai labai stiprūs, dėl to vienam prie kito prieiti labai sunku buvo. Manau, kad šią pergalę lėmė mano užsispyrimas viską daryti iki galo, stengtis ir siekti tikslo.

Labai motyvavo tai, kad man nepasisekė prieš penkerius metus Rio de Žaneire. Čia jau labai norėjau tapti medalininku. Džiaugiuosi, kad man tai pavyko. Man šis medalis reiškia labai daug, nes įdėta labai daug darbo. Tie, kas su manimi treniruojasi, žino tai ir man sako: tu, Osvaldai, turi būti medalininkas. Štai ir aš.

Iš tikrųjų man labai padėjo draugai, mano treniruočių partneriai, kurie su manimi ėjo treniruotis ir iš tų treniruočių išeidavo vos gyvi. Jie manimi tikėjo ir man labai padėjo pasiruošti.

Siekiu būti kaip Jonas Stoškus – dukart paralimpinis bronzos medalininkas. Sakoma, kad mokinys privalo pranokti mokytoją. Jonas yra mano herojus ir aš norėčiau jį aplenkti. Taigi, jeigu Paryžiuje man pavyktų užimti bent antrą vietą, aš jį aplenkčiau. Paryžius yra planuose“, – kalbėjo O. Bareikis.

Pakeliui į mažąjį finalą O. Bareikis nugalėjo du varžovus ir patyrė vieną nesėkmę. Lietuvis pirmoje kovoje per keturias minutes pranoko ispaną Alvarą Lorenzą Gavilaną, antroje kovoje, pasibaigusioje per šešias sekundes, neturėjo galimybių prieš uzbeką Feruzą Saidovą, o paguodos kovoje prieš japoną Takamasą Nagai pelnė „Ippon“ vertinimą ir šventė neabejotiną pergalę.

O. Bareikiui šios paralimpinės žaidynės – antros karjeroje. Pieš penkerius metus Rio de Žaneire lietuvis užėmė penktą vietą. Tiesa, jis tada varžėsi svorio kategorijoje iki 66 kilogramų.

Į Tokijo paralimpines žaidynes O. Bareikis pateko gavęs vardinį kvietimą.

Dziudo imtynėse anksčiau Lietuva yra iškovojusi du medalius. Abu juos pelnė Jonas Stoškus, kuris pelnė bronzą 1996 m. Atlantoje ir 2004 m. Atėnuose.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse bronzos medalį mūsų šaliai dar penktadienį iškovojo plaukikas Edgaras Matakas, kuris finišavo trečias S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje.

Lietuvai paralimpinėse žaidynėse Japonijoje atstovauja iš viso 11 sportininkų.