Pagerbti aukščiausius apdovanojimus iškovoję sportininkai

Pagerbti aukščiausius apdovanojimus iškovoję sportininkai

Pirmadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pagerbti geriausi šalies sportininkai ir treneriai, tarp jų ir Lietuvos paralimpinės rinktinės nariai. Jiems padėkas už per praėjusius metus tarptautinėse arenose pasiektus aukštus laimėjimus įteikė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Vyriausybės padėka pagerbti 84 sportininkai ir jų treneriai, nuo 2020 m. spalio iki šiųmečio rugsėjo iškovoję apdovanojimus tarptautinėse sporto varžybose.

Iš jų Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojai dziudo imtytininkas Osvaldas Bareikis, plaukikas Edgaras Matakas, aklųjų riedulio rinktinė, 2021 m.Europos žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionato prizininkai Andrius Skuja, Donatas Dundzys, Kęstutis Skučas, Jonas Spudis. Pagerbti ir Lietuvos paralimpinės rinktinės atletų treneriai.

„Paralimpiniam judėjimui metai buvo išties sėkmingi. Iškovoti septyni medaliai Europos lengvosios atletikos čempionate, trys apdovanojimai pelnyti Europos plaukimo pirmenybėse, o vyšnia ant torto tapo trys bronzos medaliai Tokijo paralimpinėse žaidynėse. Dėkoju visiems atletams už darbą, ryžtą ir atkaklumą. Šios savybės ir talentas lėmė mūsų sėkmę tarptautinėje arenoje“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė, sveikindama geriausius šalies sportininkus, pažymėjo pergalės svarbą, tačiau labiau už tai pabrėžė sportininko garbę.

„Matyt, kiekvienas turite savo motyvaciją ir paaiškinimą, kaip siekiate rezultatų, kodėl tai darote ir kas jums svarbiausia. Pergalės labai svarbu, reikšminga, bet vis dėl to sportą įkūnija, įdvasina ne tai. Man asmeniškai sportas asocijuojasi su garbinga kova. Garbingas laimėjimas ir mokėjimas garbingai pralaimėti yra tai, kas sporte svarbiausia. Tai, kad jauti, jog sąžiningai atidavei visą save, padarei, ką galėjai. Vienintelis dalykas, ko galiu jums palinkėti ir pati iš jūsų pasisemti, – tai supratimas apie garbę, kuris labai svarbus visuose mūsų gyvenimo baruose ir kurio mūsų gyvenime kartais trūksta. Linkiu jums ir toliau siekti puikių rezultatų, didelių pergalių, gražių akimirkų, kai trykšta ašaros, o pečius gaubia vėliava. Sportininkai, sporto žmonės jūs esate todėl, kad esate garbės žmonės. Ačiū jums už tai“, – sakė I. Šimonytė.

J. Šiugždinienė kalbėjo apie sportininko kelią ir aukštų rezultatų kainą.

„Į šiandienos šventę kvietėme beveik devynias dešimtis sportininkų ir jų trenerių. Ir, žinau, kad tai tikrai ne visi, per praėjusius metus iškovoję medalius tarptautinėse varžybose. Ačiū jums visiems už džiaugsmą, už pasididžiavimą savo šalimi, kurį mums teikia jūsų didelės pergalės. Galbūt ne kiekvienas susimastome, ką reiškia medalis, ką reiškia dalyvauti Olimpiadoje, į ją patekti. Kiek metų kasdienių treniruočių, dažnai toli nuo šeimos, perlipant traumas ir nesėkmes. Pasirengimas šioms Olimpinėms varžyboms buvo ypatingai sudėtingas. Tačiau Jūs jau daug kartų įrodėte, kad viskas įmanoma“, – kalbėjo ministrė J. Šiugždinienė.

Lrv.lt ir Paralympics.lt informacija

Nuotrauka: LRVK | Laima Penek