Palangoje užfiksuoti Lietuvos paraatletų rezultatai – pasauliniame reitinge

Palangoje užfiksuoti Lietuvos paraatletų rezultatai – pasauliniame reitinge

Lietuvos paralimpinės rinktinės atletų rezultatai, pasiekti praėjusį savaitgalį vykusiame šalies lengvosios atletikos čempionate, šį ketvirtadienį paskelbti Tarptautinio paralimpinio komiteto reitinge. Pasaulinėje klasifikacijoje atsidūrė ir keturi Lietuvos paraatletų asmeniniai rekordai bei šeši „high performance“ lygio rezultatai, užfiksuoti Palangos stadione.

„Aukšti rezultatai ir asmeniniai rekordai – visada labai smagu, bet dabar jie įgijo daug didesnį svorį, nes dabar yra fiksuojami pasaulio reitinge. Tai reiškia, jog dėl vietų Tokijo paralimpinėse žaidynėse mes jau galime kovoti namie, Lietuvoje.

Iki šiol tokios galimybės mūsų sportininkai neturėjo. Savos arenos, savi žiūrovai prideda jėgų, leidžia sportininkams jaustis komfortabiliau, todėl ir rezultatai auga“, – džiaugėsi Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Palangoje asmeninius rekordus užfiksavo Oksana Dobrovolskaja, Donatas Dundzys, Andrius Skuja ir Ramūnas Verbavičius. Šie atletai parodė „high performance“ lygio rezultatus, didinančius šansus prasibrauti į Tokijo paralimpiadą. „High performance“ rezultatą pasiekė ir Kęstutis Skučas.

Paraatletams kelią į Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą atvėrė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) sutartis dėl neįgaliųjų integravimo į svarbiausias LLAF organizuojamas varžybas.

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos paralimpinės rinktinės atletai startuos LAF taurės varžybose Vilniuje. Čia pasiekti rezultatai irgi bus pripažįstami tarptautiniu lygiu.

Pasaulio reitingą galima pasižiūrėti ČIA.