Paralimpiečiai pradeda kelią į Paryžiaus žaidynes: mums reikia tavo palaikymo!

Paralimpiečiai pradeda kelią į Paryžiaus žaidynes: mums reikia tavo palaikymo!

Spalio mėnesį oficialiai prasideda atranka į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes, kurios Lietuvos sportininkams su negalia bus jubiliejinės, dešimtosios šalies istorijoje. Iškovoję tris bronzos medalius praėjusiose Tokijo žaidynėse, Lietuvos paralimpiečiai pasiryžę siekti dar didesnių aukštumų paralimpiniame Paryžiuje ir prašo visuomenės palaikymo, kuris sportininkams ypatingai svarbus.

Šaulė Raimeda Bučinskytė

Žūtbūtiniai atrankos į Paryžiaus žaidynes startai Lietuvos sportininkams prasidės dar šiais metais. Gruodį į kovą pasaulio čempionate Portugalijoje stos Lietuvos nacionalinė golbolo rinktinė, kuri pernai iš paralimpinio Tokijo grįžo su Japonijoje iškovotais bronzos apdovanojimais.

Lapkritį planetos pirmenybėse Azerbaidžane startuos kitas Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkas Osvaldas Bareikis. Dziudo imtynininkas, neseniai nuskynęs bronzą Europos čempionate, Baku grumsis ne tik dėl apdovanojimų, bet ir dėl taškų atrankoje į Paryžiaus paralimpines žaidynes.

Kitą vasarą planetos pirmenybės laukia Lietuvos lengvaatlečių ir plaukikų, atrankos varžybose dalyvaus ir kitų sporto šakų –  triatlono, šaudymo, šaudymo iš lanko – atstovai.

„Pasirengimas atrankos startams vyksta, turime užtikrinti sportininkams kuo geresnes sąlygas. Kviečiu prisijungti ir palaikyti mūsų paralimpinę rinktinę visus: verslą ir visuomenę. Kiekvienas galime tapti Lietuvos pergalių dalimi. Pradedame kampaniją, kurios metu surinktos lėšos atiteks sportininkų pasirengimui. Kiekvieno indėlis atsipirks su kaupu, Lietuvai laimint pasaulinėje arenoje“, – kvietė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Palaikymo, kuris, anot M. Biliaus, yra būtina paralimpiečių sėkmės sąlyga, paralimpiečiai prašo startuojančioje socialinėje kampanijoje „Mums reikia tavo palaikymo!”.

Paprasčiausias ir greičiausias būdas prisidėti prie Lietuvos rinktinės pasirengimo – skambutis trumpuoju numeriu 1408, į sportininkams skirtą sąskaitą pervedantis penkis eurus.

Kampanijos veidais tapo keturi Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai: plaukikas Edgaras Matakas, šaulė Raimeda Bučinskytė, triatlonininkas Ernestas Česonis ir maratonininkė Aušra Garunkšnytė.

Maratonininkė Aušra Garunkšnytė: mums reikia tavo palaikymo!

„Pradedančiam sportininkui, kokia aš buvau 2017 m., kai pradėjau bėgti maratoną, labai sunku patekti į tokias elitines varžybas kaip paralimpinės žaidynės, nes šalies sporto finansavimo sistema palaikymą užtikrina tik jau turintiems rimtų pasiekimų tarptautinėje arenoje atletams. Į Tokiją patekau rėmėjų dėka. Gaila, kad man nepavyko startuoti dėl traumos, dabar viską pradedu iš naujo ir svajoju bėgti Paryžiuje“, – sakė Lietuvos paralimpinės rinktinės bėgikė A. Garunkšnytė.

Lietuvos paralimpinis komitetas kampaniją „Mums reikia tavo palaikymo!” inicijuoja kartu su medicinos centrų tinklu „Northway“, šiemet tapusiu mūsų šalies paralimpinio judėjimo rėmėju.

„Verslo ir visuomenės palaikymas paralimpiečiams yra ypatingai svarbus. Dalis negalią turinčių sportininkų, pretenduojančių į žaidynes, neturi lėšų dalyvauti varžybose. Kviečiu visus geros valios žmones, verslininkus paremti paralimpinę komandą. Tai – mūsų visų garbės reikalas”, – sakė medicinos centrų tinklo „Northway“ generalinė direktorė Diana Bumelytė.

Triatlonininkas Ernestas Česonis: mums reikia tavo palaikymo!

Paralimpiečių projekto strateginiu informaciniu partneriu tapo visuomeninis transliuotojas LRT, kuris yra oficialus 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinių žaidynių transliuotojas.

„Lietuvos paralimpiečiai įrodė, kad žmogaus užsispyrimas, ryžtas yra vienos svarbiausių savybių, padedančių pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Mūsų sportininkai demonstravo, kad negalia neužkerta kelio į sporto aukštumas, todėl tikime, kad po kelių metų, Paryžiuje, mūsų šalies paralimpiečių rinktinės sportininkai ne kartą lips ant nugalėtojų pakylos. O mūsų, kaip piliečių, pareiga yra užtikrinti, kad jie turėtų galimybę tai įgyvendinti“, –  teigia LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Šaulė Raimeda Bučinskytė: mums reikia tavo palaikymo!

Nuo šios savaitės Vilniaus ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų – Klaipėdos, Panevėžio ir Alytaus – gatvėse galima išvysti kampanijos plakatus, kviečiančius palaikyti ir paremti šalies paralimpiečius. Tuo rūpinasi „JCDecaux Lietuva“ – lauko reklamos rinkos lyderė mūsų šalyje.

„Lietuvos paralimpiečiai yra įkvepiantis pavyzdys kiekvienam, bet jiems reikia didesnio mūsų visų palaikymo, kad nuostabūs pasiekimai tęstųsi. „JCDecaux Lietuva“ komanda nusprendė prisidėti prie Lietuvos paralimpinio komiteto kampanijos, nes suprantame, kokius svarbius tikslus turi paralimpiečiai ir kokią prasmę kuria žmonių su negalia sportas. Tikiu, kad ši kampanija paskatins daugelį pagalvoti, kad net simbolinė parama paralimpiečiams gali turėti didelį postūmį bei prisidėti prie dar vienos pergalės ar svajonės išsipildymo“, – sakė „JCDecaux Lietuva“ vadovė Žaneta Fomova.

Vizualizacijas paralimpiečių kampanijai „Mums reikia tavo palaikymo“ kūrė reklamos agentūra „Tarela“, garso ir vaizdo klipų įgarsinimu rūpinosi studija „Prodis“.

Plaukikas Edgaras Matakas: mums reikia tavo palaikymo!

Paralimpinio komiteto prezidentas M. Bilius dėkojo kampanijos partneriams ir džiaugėsi susitelkimu, kurio tikslas – kuo sėkmingesnis šalies paralimpiečių pasirodymas Prancūzijoje vyksiančiose žaidynėse.

„Iki Paryžiaus žaidynių liko tik dveji metai. Tikslas – padaryti viską, kad į jas patektų kuo daugiau Lietuvos sportininkų. Tokijuje jų turėjome vienuolika, iškovojome tris medalius. Galime turėti didesnę komandą ir daugiau apdovanojimų“, – sakė M. Bilius.