Paralimpietei Aušrai Garunkšnytei – 367 milijonai paramos žingsnių

Paralimpietei Aušrai Garunkšnytei – 367 milijonai paramos žingsnių

367 milijonai žingsnių. Tiek nužingsniavo daugiau nei 500 rotariečių iš beveik 50 šalies Rotary klubų per socialinį projektą „Judėk prasmingai“. Šio projekto metu surinkti pinigai – 3 tūkst. eurų – atiteko maratonininkei Aušrai Garunkšnytei, kuri, padedama trenerio Lino Balsio, dar pernai iškovojo Lietuvai kelialapį į Tokijo paralimpines žaidynes, vyksiančias 2021 m.

Simbolinis čekis A. Garunkšnytei įteiktas per antradienį Vilniuje įvykusį šio projekto iniciatorių Rotary bendruomenės atstovų ir Lietuvos paralimpinio komiteto vadovų susitikimą.

„Pernai spalį pakvietėme Rotary bendruomenę eiti projekte „Judėk prasmingai“. Eiti už Rotary, už mūsų paralimpietę maratonininkę Aušrą Garunkšnytę. Šiuo projektu siekėme paskatinti Rotary bendruomenės sveikatingumą ir, žinoma, paremti Aušrą, padėti jai rengtis Tokijo paralimpiadai.

Prisipažinsiu: pradžioje planavome žymiai mažesnį skaičių žingsnių. Projektą įgyvendinome su trenksmu. Tikime Aušra ir linkime jai kuo didžiausios sėkmės. O Rotary bendruomenei linkime ir toliau eiti“, – sakė Rotary klubo „Dipolis“ vadovas Laurynas Savickas.

Be to, A. Garunkšnytės laukė maloni staigmena – bėgimo laikrodis „Garmin“ ir sportinės ausinės „Aftershokz“ , kuriuos Lietuvos maratonininkei įteikė UAB „Bajtel.lt“ atstovas Gediminas Matas.

„Koks jausmas, kai žmonės dėl tavęs septynis kartus apeina žemės rutulį? Tai labai faina. Aš už jus nubėgsiu maratoną. Jūs už mane einate, aš už jus bėgsiu. Turi būti balansas. Tikrai nepagalvojau, kad kas nors dėl manęs tai galėtų padaryti“, – su šypsena į susirinkusius kreipėsi A. Garunkšnytė.

Jau kitąmet Japonijos sostinėje Tokijuje vyksiančiose vasaros paralimpinėse žaidynėse regėjimo negalią turinti A. Garunkšnytė taps pirmąja Lietuvos atstove moterimi maratono rungtyje.

„Sportininko kelyje labai reikalingas palaikymas. Ne tik finansinis, bet ir psichologinis. Matau, kad Rotary bendruomenė irgi mąsto taip pat. Akivaizdu, kad šis bendravimas seniai išaugo projekto rūbą. Aušra, Linas, visi rotariečiai, mes – lyg viena šeima, kurios nariai palaiko vieni kitus.

Mūsų bendradarbiavimas su Rotary bendruomene tęsiasi ne pirmus metus, projektuose dalyvauja mūsų paralimpietis Augustas Navickas, šaulė Raimeda Bučinskytė. Nuoširdžiai dėkojame visiems už šią bendrystę“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Susitikime Lietuvos paralimpinio komiteto būstinėje dar dalyvavo Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo atstovė Jurgita Turulienė, Vilniaus International Rotary klubo prezidentė Rūta Bilkšytė, Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Tokijo vasaros paralimpinės žaidynės įvyks 2021 m. rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 d.