Paralimpinės atrankos ketvirtfinalyje – šeimininkų barjeras

Paralimpinės atrankos ketvirtfinalyje – šeimininkų barjeras

Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė JAV, Indianos valstijoje, Fort Veino mieste vykstančio paralimpinės atrankos turnyro ketvirtfinalyje susitiks su šeimininkais amerikiečiais. Varžovai paaiškėjo pasibaigus grupių etapui, kuriame trenerio Valdo Gecevičiaus auklėtiniai finišavo nugalėdami Kanados komandą ir įveikdami Argentinos rinktinę.

Kanadiečiai, kuriems mačas su lietuviais buvo žūtbūtinis, pasibaigus dvikovai pateikė protestą, tačiau nieko nepešė ir Lietuvos rinktinė nepajudinamai įsitvirtino antroje A grupės vietoje.

„Kanadiečiai bandė kabinėtis neva mūsų žaidėjai nebuvo aikštėje likus 90 sekundžių ik rungtynių pradžios. Golbole yra tokia taisyklė. Galbūt kažkas ir pavėlavo, bet tik dėl to, jog teisėjas tuo metu klijavo žaidėjui akis. Kanados protestas buvo atmestas“, – pasakojo Nerijus Montvydas.

Mantas Panovas kanadiečiams atseikėjo šešis įvarčius, Justas Pažarauskas pelnė du.

Dar prieš paskutinį mačą su Argentina lietuviai sužinojo, jog ketvirtfinalyje jų jau laukia amerikiečiai. Nieko nelėmusiose paskutinėse rungtynėse Lietuvos komanda parklupdė Argentiną 9:2.

Nerijus Montvydas pelnė 6 įvarčius, Marius Zibolis pridėjo tris. Šiose rungtynėse aikštėje pasirodė ir Mantas Brazauskis, kuris turnyro išvakarėse buvo pasitempęs čiurną.

A grupėje lietuviai su penkiomis pergalėmis iš šešių galimų užėmė antrą vietą, į priekį praleidę tik Turkijos ekipą. Amerikiečiai B grupėje su trimis pergalėmis liko treti. Po Kinijos ir Ukrainos.

Lietuvos ir JAV rinktinės ginklus surems sekmadienį 22:15 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos ir JAV rinktinių keliai susikirto 2016-ųjų Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių finale ir tada pergalę šventė čempionais tapę lietuviai. Amerikiečiai bus itin motyvuoti. Be to, žaidžia namie.

Kituose ketvirtfinaliuose Turkija grumsis su Pietų Korėja, Ukraina susitiks su Čekija, o Kinija žais su Švedija.

Kelialapius į 2020-ųjų Tokijo žaidynes gaus tik turnyro finalo dalyviai.