Paralimpiniai atletai: Tokijo žaidynių transliacijos – impulsas sportui ir visuomenei

Paralimpiniai atletai: Tokijo žaidynių transliacijos – impulsas sportui ir visuomenei

Ketvirtadienį visuomeninis transliuotojas LRT paskelbė, kad Tokijo vasaros paralimpines žaidynes tiesiogiai transliuos LRT televizija. Tai – pirmas kartas šalies istorijoje, kai pats svarbiausias paralimpinio sporto renginys bus matomas tiesiogiai per nacionalinį kanalą. Paralimpinės rinktinės nariai ir kandidatai įsitikinę – transliacijos ne tik suteiks žymų impulsą neįgaliųjų sportui, bet ir atliks švietėjišką misiją bei bus naudinga mūsų visuomenei.

„Ši diena – istorinė ne tik Lietuvos paralimpiniam judėjimui, tačiau ir visam šalies sportui, visuomenei. Viešinimas – viena svarbiausių krypčių, kuria dirbame. Mes per sportininkus transliuojame žinią, kad negalia – ne pabaiga, o nauja pradžia. Tokijo žaidynių transliacijos bus puiki galimybė visuomenei susipažinti su paralimpiniu sportu ir jo herojais, kurių pasiekimai yra įrodymas, jog žmogaus galimybėms nėra ribų. Sveikinu LRT žingsnį, kuris bus didelis postūmis į mūsų visų tikslą – Lietuvą, kurioje gera gyventi visiems“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius (MIndaugo Dulinsko nuotr., Parateam.lt)

Šią naujieną apie pirmąsias paralimpines žaidynes, kurios bus transliuojamos Lietuvoje per televiziją, pakiliai sutiko ir sportininkai. Ir turintys kelialapius į Tokiją, ir dar kovojantys dėl vietų žaidynėse.

„Bus labai įdomu. Aš asmeniškai, jei nedalyvaučiau, tikrai sekčiau transliacijas, nes man labai įdomu. Anksčiau tekdavo informacijos ieškoti internete arba per draugus sužinoti, kaip kam sekasi. O dabar bus labai faina. Tikiuosi, kad visuomenė žiūrės, domėsis. Noriu, kad šios transliacijos pritrauktų kuo daugiau žmonių“, – sakė maratonininkė Aušra Garunkšnytė, pernai pirma iš Lietuvos sportininkų iškovojusi kelialapį į Tokijo paralimpines žaidynes.

„Pirma reakcija – valio, seniai reikėjo! Mūsų visuomenė pamatys ir savo sportininkus, ir atletus iš kitų pasaulio šalių. Pamatys negalias, su ja gyvenančius žmones, kurie daug sportuoja ir daug siekia. Tai prisidės prie požiūrio į negalią keitimo“, – sakė irkluotojas Augustas Navickas, atstovavęs Lietuvai 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir siekiantis bilieto į paralimpinį Tokiją.

Irkluotojas Augustas Navickas (Rimanto Navicko / RGB pictures nuotr.)

„LRT rodys Tokiją? O, super! Dabar pasiekė mane ši naujiena. Žiauriai gerai, žiauriai faina“, – į žinią apie žaidynių transliaciją reagavo vienas lengvosios atletikos rinktinės lyderių Kęstutis Skučas.

Kaunietis, 2004 m. Atėnų paralimpiadoje iškovojęs sidabrą, taikosi jau į šeštąsias žaidynes karjeroje.

„Tai – įvykis, turintis milžinišką reikšmę. Tiek metų trūko tos informacijos… taip, pastaraisiais metais viskas keitėsi, bet transliacijos bus labai didelis žingsnis į priekį. Tai žiauriai gerai. „Tai duos labai daug. Kai turi galimybę pamatyti daugiau ir dar gyvai, tai susidomėjimas auga. Manau, tai veikia žmonių emocijas. Tikiu, kad iš to visiems bus labai didelė nauda“, – tikino K. Skučas.

Kęstutis Skučas (Dano Sodaičio nuotr.)

Kelialapį į Tokiją jau turinčios Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas Marius Zibolis sako šios dienos laukęs tris dešimtmečius. Būtent tiek laiko sporte yra nacionalinės komandos veteranas.

„Išgirdęs šią žinią, labai nustebau. Kiek atsimenu, Lietuvoje nacionalinė televizija transliavo tik 2015 m. Europos golbolo čempionato rungtynes. Na ką, pagaliau bus pirmas kartas, kai žmonės tiesiogiai matys paralimpiadą. Mane tai labai maloniai džiugina“, – sakė M. Zibolis.

Sportininkai sutartinai tvirtino, kad jiems didesnis matomumas visada prideda motyvacijos varžybose.

„Be abejo, kad tai veikia motyvaciją. Žinomumas didesnis, atsakomybė irgi. Manau, kad tai suteikia kokybės kitokios viskam. Vis tiek informacija yra labai svarbus dalykas“, – svarstė lengvaatletis K. Skučas.