„Paralimpinio sprinto“ startas: įkvepiančios istorijos ir varžytuvės dėl prizų

„Paralimpinio sprinto“ startas: įkvepiančios istorijos ir varžytuvės dėl prizų

Ryškiausios Lietuvos paralimpinio sporto žvaigždės, dramatiškos ir įkvepiančios čempionų gyvenimo istorijos, paralimpinio sporto įdomybės, viktorina ir, žinoma, puikūs prizai. Visa tai – LRT ir Lietuvos paralimpinio komiteto projekte „Paralimpinis sprintas“, kurio startas jau šiandien. 

Paskutinę lapkričio ir pirmą gruodžio savaitę LRT.lt skaitytojai turės išskirtinę galimybę susipažinti su mūsų šalies paralimpinio sporto istorija, didžiausiais praeities ir dabartis paralimpinio judėjimo herojais.

Visuomeninio transliuotojo auditorijos laukia straipsnių ciklas portale LRT.lt, paralimpiečių apsilankymai LRT TELEVIZIJOS, LRT RADIJO laidose. Be to, galimybė pasitikrinti savo žinias ir kasdien laimėti prizus dalyvaujant „Paralimpinio sprinto“ viktorinoje LRT paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Pažįstame Lietuvos sveikųjų sporto žvaigždes, bet ar daug žinome apie paralimpinio judėjimo pergales? Lietuviai paralimpinėse žaidynėse laimėjo jau per 30 medalių. Už kiekvieno iš jų slypi išskirtinė istorija.

Džiaugiuosi, kad LRT pasakos apie tai. Tikiu, projektas visuomenei bus įdomus, ir naudingas. Paralimpiečių misija nesibaigia stadionuose, jų skleidžiama žinutė yra daug platesnė, kalbanti apie žmonių lygybę, apie neišsemiamas galimybes, apie tai, kaip įveikti save.

Nedaug kas yra girdėjęs ir apie skambančius medalius, daugelis nežino, kaip sektoriuje orientuojasi aklas šuolininkas, kokį greitį išvysto golbolininko švysteltas kamuolys“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.

LRT kitais metais transliuos Tokijo vasaros paralimpines žaidynes, kurias Lietuvos žiūrovai pirmą kartą istorijoje stebės per televiziją. Planuojama, kad jose Lietuvos garbę gins keliolika paralimpiečių.

„LRT orientuojasi ne tik į populiarius sporto renginius – norime, kad eteryje būtų sporto šakų įvairovė. Šalia tradicinės olimpiados vyksta ir paralimpinės žaidynės, kurias kitąmet pirmą kartą transliuosime. O kol laukiame vasaros žaidynių, portale LRT.lt publikuosime straipsnių ciklą apie Lietuvos vardą garsinančius sporto profesionalus, paralimpiečiai svečiuosis LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO laidose“, – pasakoja LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

LRT ir Lietuvos paralimpinio komiteto projektas „Paralimpinis sprintas“ finišuos gruodžio 3 d. – Tarptautinę žmonių su negalia dieną.