Parolimpiečiams atsiveria dar vieno Japonijos miesto vartai

Parolimpiečiams atsiveria dar vieno Japonijos miesto vartai

Sėkmingas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) ir Hiratsukos miesto bendradarbiavimas atkreipė dar vieno Japonijos miesto – Tojohašio – dėmesį. Vilniuje apsilankęs Tojohašio meras Koičis Sahara su LTOK ir LPOK vadovais aptarė galimybes įsilieti į Lietuvos pasirengimo 2020 m. Tokijo žaidynėms planus.

Susitikime dalyvavo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, užsienio ryšių direktorė Vaida Masalskytė, olimpinio sporto direktorius Einius Petkus, LPOK vadovas Mindaugas Bilius ir Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis.

Tojohašio meras K. Sahara išreiškė savo atstovaujamo miesto pageidavimą dalyvauti LTOK, LPOK ir Hiratsukos miesto bendradarbiavime sudarant Lietuvos olimpiečiams ir parolimpiečiams kuo geresnes sąlygas stovyklauti Japonijoje ir taip padedant kuo geriau pasiruošti Tokijo olimpinėms ir parolimpinėms žaidynėms. Pasak K. Saharos, bendradarbiavimas apimtų ne tik sporto, bet ir kitas sritis – kultūrą, turizmą.

M. Bilius ir K. Sahara

Pasak LPOK prezidento Mindaugo Biliaus, Hiratsukos ir Tojohašio miestų vadovai tarsis dėl bendradarbiavimo formų. Lietuvos sportininkai į treniruočių stovyklą Japonijoje vyks jau spalio mėnesį.

„Labai džiugu, kad į bendradarbiavimą įsilies dar vienas Japonijos miestas. Dar anksčiau pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Hiratsuka, artimiausiu metu tikimės susitarimo ir su Tojohašio miestu. Hiratsuka pažadėjo padengti visas mūsų sportininkų pragyvenimo Japonijoje išlaidas. Dabar atsirado galimybė, kad japonai padengs ir skrydžių kaštus. Tokio lygio sąlygas rengtis parolimpinėms žaidynėms mūsų sportininkai turės pirmą kartą istorijoje. Neabejoju, kad tai atsispindės ir sportiniuose rezultatuose“, – po susitikimo džiaugėsi M. Bilius.

LPOK prezidentas per susitikimą apdovanojo Japonijos atstovą Tamakį Kenjiro, kuris itin daug prisidėjo prie LTOK, LPOK ir Hiratsukos miesto bendradarbiavimo susitarimų. T. Kenjiro suteiktas LPOK Garbės ambasadoriaus vardas.

M. Bilius ir T. Kenjiro