Parolimpinio sporto rėmimo fondas nedalyvaus neįgaliųjų sporto valdyme

Parolimpinio sporto rėmimo fondas nedalyvaus neįgaliųjų sporto valdyme

Parolimpinio sporto rėmimo fondas traukiasi iš Lietuvos neįgaliųjų sporto valdymo. Lietuvos parolimpinio komiteto Vykdomasis komitetas trečiadienį patenkino fondo prašymą išbraukti jį iš organizacijos narių. Po šio sprendimo Lietuvos paralimpinis komitetas turi tris narius: Lietuvos neįgaliųjų sporto federaciją, Lietuvos aklųjų sporto federaciją ir Paralimpiečių asociaciją.

Šių metų liepos 18 d. Lietuvos paralimpinis komitetas gavo VšĮ „Parolimpinio sporto rėmimo fondas“ direktoriaus Vytauto Kvietkausko raštišką prašymą. Šiame prašyme nurodoma, kad fondas organizavo savo dalininkų susirinkimą, kuriame buvo nuspręsta trauktis iš Lietuvos paralimpinio komiteto, nes fondas daugiau kaip dvejus metus nevykdo tiesioginės veiklos“, – fondo pasitraukimo aplinkybes aiškino Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Pasak P. Kalvelio, Parolimpinio sporto rėmimo fondo sprendimas trauktis iš organizacijos narių Lietuvos paralimpinio komiteto veiklai jokios įtakos nepadarys.

Kaip jau minėjau, fondas jau dvejus ar net daugiau kaip dvejus metus nevykdo veiklos, todėl šio nario pasitraukimo pasekmių nepajusime. Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas vienbalsiai patenkino fondo pateiktą prašymą“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius.

Vykdomojo komiteto posėdyje buvo apžvelgti 2019 m. liepos 19-21 d. Lenkijoje, Bydgoščiuje vykusio neįgaliųjų lengvosios atletikos „Grand Prix“ serijos etapo rezultatai. Lenkijoje Lietuvos delegacija (26) buvo gausiausia per visą mūsų šalies dalyvavimą šio rango varžybose.

Esame patenkinti ne tik todėl, kad galėjome išvežti į varžybas tiek daug sportininkų, bet ir rezultatais. Nemažai lengvaatlečių pagerino ar pakartojo asmeninius rekordus. Klasifikuoti du nauji sportininkai, beveik visi sportininkai įvykdė kitų metų Europos čempionato normatyvus“, – lietuvių pasirodymą Bydgoščiuje apibendrino Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Jaunimas Lenkijoje vykdė Europos čempionato normatyvus
Jaunimas Lenkijoje vykdė Europos čempionato normatyvus

Vykdomasis komitetas pritarė sprendimui išvežti lengvaatlečius į dar vienas papildomas varžybas – rugpjūčio 28-30 d. Paryžiuje vyksiantį „Grand Prix“ serijos etapą.

Sprendimas priimtas atsižvelgiant į šių metų kalendoriaus specifiką ir tai, kad pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas vyks labai vėlai – tik lapkričio mėnesį. Mūsų Treneriai norėjo dar vieno kontrolinio starto rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje. Kaip tik tuo metu vyks varžybos Paryžiuje. Buvo operatyviai priimtas sprendimas ir patvirtinta rinktinė.

Beje, į rinktinę įtraukta naujokė Oksana Dobrovolskaja, kuri Lietuvos aklųjų sporto federacijos čempionate parodė labai neprastą rezultatą rutulio stūmime. Su Rimantu Plunge dirbančiai Oksanai iki pasaulio čempionato normatyvo trūksta labai nedaug. Tikimės, kad Paryžiuje jai pavyks įvykdyti normatyvą ir lapkritį ji atstovaus Lietuvai planetos pirmenybėse“, – pasakojo M. Bilius.

Lietuvos sportininkų dalyvavimas Lenkijos ir Prancūzijos „Grand Prix“ etapuose finansuojamas iš Lietuvos paralimpinio komiteto partnerių ir rėmėjų lėšų.

Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas lapkričio 7-15 d. vyks Dubajuje.

Lyderiai Lenkijoje gerino ir kartojo asmeninius rekordus
Lyderiai Lenkijoje gerino ir kartojo asmeninius rekordus