Paryžiaus paralimpinių žaidynių atidarymas – istorinių monumentų apsuptyje

Paryžiaus paralimpinių žaidynių atidarymas – istorinių monumentų apsuptyje

2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinių žaidynių atidarymas pirmą kartą istorijoje vyks už stadiono ribų, pačioje Prancūzijos sostinės širdyje. 2024 m. rugpjūčio 28 d. šį renginį gyvai stebės 65 tūkst. žmonių, kurie ovacijomis lydės atletų eiseną Eliziejaus laukais iki Konkordijos aikštės.

Paryžiaus paralimpinių žaidynių atidarymas pirmą kartą vyks ne stadione ⒸParis 2024

Paralimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos atletų eisena prasidės Eliziejaus laukuose ir tęsis iki pačios didžiausios Paryžiaus aikštės, iš kurios atsiveria vaizdas į Luvrą, Tiuilri sodą ir Triumfo arką.

Įspūdingoje atidarymo ceremonijoje bus paskelbtas žaidynių startas, didžiausia žmonių su negalia sporto šventė, įkvepianti milijonus žmonių visame pasaulyje, džiugins net 12 dienų.

Paryžiaus centrinė aikštė – pilna Prancūzijos istorijos ir kultūros simbolių, atspindinčių Švietimo amžiaus vertybes – ryžtą, lygybę, įkvėpimą ir drąsą. Tai – vertybės, kurias puoselėja ir paralimpinis judėjimas.

Paryžiaus paralimpinių žaidynių atidarymas pirmą kartą vyks ne stadione ⒸParis 2024

„Paralimpinio judėjimo vardu noriu išreikšti susižavėjimą drąsų ir originalų organizatorių planą surengti pirmą istorijoje paralimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją už stadiono ribų. Miestas, kuriame aidi istorija, kuria naują laiko akimirką, apie kurią bus kalbama dar labai daug metų.

Man aišku, kad Paryžiaus žaidynėms yra kuriame kažkas tikrai ypatingo. Šis įtraukties festivalis prasidės unikalia tūkstančių atletų patirtimi žengiant žymiausia pasaulio gatve. Kaip įspūdinga turės būti patekti į Eliziejaus laukus ir judėti link Konkordijos aikštės, Luvro ir Triumfo arkos fone. Tai bus grožio akimirka, kartą gyvenime nutinkantis įvykis, kuris pateks į mūsų istoriją“, – Paralympic.org sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas.

Paryžiaus paralimpinių žaidynių atidarymas pirmą kartą vyks ne stadione ⒸParis 2024

Planuojama, kad dalies iš 22 paralimpinių sporto šakų varžybos vyks Paryžiaus miesto įžymybių pašonėje. Pavyzdžiui, aklųjų futbolo rungtynės bus žaidžiamos šalia Eifelio bokšto, jojikai varžysis Versalio soduose, o tekvondo grumtynės vyks prie Didžiųjų rūmų.

Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės vyks 2024 m. rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d. Žaidynėse dalyvaus 4400 atletų iš viso pasaulio, planuojama, kad čia startuos iki 184 delegacijų atstovai.

Lietuvos paralimpiečiams Paryžiaus žaidynės bus jubiliejinės – jau dešimtosios istorijoje. Nuo 1988 m. Seulo žaidynių, kai lietuviai pradėjo dalyvauti paralimpinėse žaidynėse, 27 mūsų šalies sportininkai iškovojo net 40 paralimpinių medalių.

Paryžiaus paralimpinių žaidynių atidarymas pirmą kartą vyks ne stadione ⒸParis 2024

„2021 m. Tokijo žaidynėse turėjome 11 sportininkų, delegacija grįžo su trimis bronzos medaliais. Norisi žengti pirmyn – kad Paryžiuje medalių būtų ne mažiau, norisi išgirsti ir Tautišką giesmę.

Tikiu, kad įspūdinga Paryžiaus žaidynių atidarymo ceremonija dar labiau įkvėps mūsų sportininkus. Iš patirties žinau, kokį emocinį postūmį duoda žmonių palaikymas. To neturėjome Tokijo žaidynėse, kuriose nebuvo žiūrovų dėl Covid-19 pandemijos, todėl Paryžiuje sportininkams bus dvigubai smagiau“, – Parateam.lt sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Mums reikia tavo palaikymo! Skambindami trumpuoju numeriu 1408 remiate Lietuvos paralimpinę komandą 5 eurų suma ir palaikote sportininkus kelyje į 2024 m. Paryžiaus vasaros žaidynes. Ačiū!