Pasaulio čempionate debiutavusi G. Čepavičiūtė: „Padariau viską, ką galėjau“

Pasaulio čempionate debiutavusi G. Čepavičiūtė: „Padariau viską, ką galėjau“

Gabrielė Čepavičiūtė startavo antroje savo rungtyje Madeiroje, Portugalijoje vykstančiame žmonių su negalia pasaulio plaukimo čempionate. Rasos Mažutaitienės treniruojama 16-metė kaunietė šį kartą į finalą nepateko, tačiau liko patenkinta debiutu planetos pirmenybėse.

Gabrielė Čepavičiūtė, besivaržanti S6 klasėje, trečiadienio rytą varžėsi 400 metrų laisvu stiliumi nuotolyje ir atrankos plaukime finišą pasiekė per 7:12.96 min. Tai lietuvei lėmė dešimtą vietą kvalifikacijoje. Nuo aštuntos vietos, garantuojančios vietą finale, mūsų šalies plaukikę skyrė pusė minutės.

Pasak G. Čepavičiūtės, siekti geresnio rezultato šįkart buvo sudėtinga ir dėl stuburo operacijos, kuri jai buvo atlikta rudenį. Esą didesni planai yra kuriami kitam, ateinančiam sezonui.

„Padariau viską, ką galėjau geriausiai. Labai jautėsi, kad sunkiai plaukiasi, nes teko keltis anksti. Trūko to miego. Ir plaukiant atrodė, kad trūko jėgų. Padariau, ką galėjau.

Kitą sezoną treniruosiusi žymiai sunkiau. Bus geresnės sąlygos, nebus jokių operacijų, tai galėsiu labiau susikoncentruoti į treniruotes ir pasiekti dar geresnių rezultatų“, – sakė G. Čepavičiūtė.

Nors šis rezultatas kelio į finalą neatvėrė, tačiau plaukikė gali būti patenkinta pasirodymu debiutiniame pasaulio čempionate. Gabrielė sekmadienį startavo savo pagrindinėje rungtyje – 100 metrų nugara. Ir čia iškovojo aukštą septintą vietą, distancija įveikdama per 1:38.43 min.

Lietuvos rinktinės pasirodymas planetos pirmenybėse ketvirtadienį baigsis Edgaro Matako startu 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje besivaržantis kaunietis pernai tapo šios rungties Europos čempionu. 2017 m. planetos pirmenybėse šioje distancijoje pelnyta bronza.

Ramūno Leono treniruojamas 23-ejų kaunietis šių metų pasaulio čempionate Madeiroje jau iškovojo Lietuvai du medalius: plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi jis pelnė sidabrą, o 100 metrų krūtine rungtyje pelnė bronzos apdovanojimą.

Lietuvos rinktinės plaukikų startų tvarkaraštis

Birželio 16 d., ketvirtadienis

12.36 val. Edgaras Matakas (S11 klasė) – 100 m laisvu stiliumi (atranka)

20.59 val. Edgaras Matakas (S11 klasė) – 100 m laisvu stiliumi (finalas)

Pasaulio žmonių su negalia plaukimo čempionatas Madeiroje tiesiogiai transliuojamas Tarptautinio paralimpinio komiteto paskyrose Youtube ir Facebooke.