2022 11 gruodžio

Pasaulio golbolo čempionatas: lietuviai sutriuškino amerikiečius ir kyla aukštyn

Lietuvos golbolo rinktinė įsibėgėja Portugalijoje vykstančiame pasaulio čempionate. Po apmaudžių lygiųjų šeštadienį su Ukrainos komanda, sekmadienį Klaido Janeikos auklėtiniai užtikrintai nugalėjo vieną favoričių JAV rinktinę. Antra pergalė leido lietuviams pakilti į trečią vietą D grupėje.

Lietuvos ir JAV rinktinės kiek daugiau nei prieš metus susitiko mažajame Tokijo paralimpinių žaidynių finale, kuriame pergalę šventė mūsų šalies golbolininkai, pasipuošę bronzos apdovanojimais.

Neprireikė nė minutės, kad Genrikas Pavliukianecas išvestų Lietuvos rinktinę į priekį, o netrukus mūsų komandos persvarą padvigubino Justas Pažarauskas. Amerikiečiai į tai atsakė klastingu metimu, kurio metu kamuolys peršoko G. Pavliukianecą ir atsidūrė lietuvių vartuose. Vis tik jau po akimirkos lietuviai vėl atakavo taikliai ir sugrąžino dviejų įvarčių persvarą.

Artėjant pirmo kėlinio pabaigai, lietuviai turėjo gerą galimybę padidinti persvarą, bet G. Pavliukianeco baudinį varžovas atrėmė. Veteranas atsigriebė jau kitoje atakoje, kai iš žaidimo pelnė antrą savo įvartį. Įpusėjus rungtynėms, Lietuvos rinktinė turėjo jau trijų įvarčių persvarą – 4:1.

Antrame kėlinyje Lietuvos rinktinė didino persvarą – sužaidus keturias minutes nutolo 8:2. Užsitikrinę saugų pranašumą, lietuviai smaginosi – G. Pavliukianecas dviem taikliais metimais iš eilės pradėjo amerikiečių triuškinimą, o netrukus pelnė septintą savo įvartį – 11:2 Lietuvos rinktinės naudai.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, G. Pavliukianecą pakeitė Nerijus Montvydas, kuris įsitaisė dešiniajame krašte, o J. Pažarauskas persikraustė į kairįjį kraštą. J. Pažarauskas ir padėjo tašką šiose rungtynėse, kai pelnė lemiamą įvartį, likus žaisti mažiau nei dvi minutes – 12:2. Pagal taisykles, komandai įgijus dešimties įvarčių persvarą, rungtynės nutraukiamos ir pergalė įskaitoma pirmaujančiai ekipai.

Geriausių rungtynių žaidėju pripažintas penkis įvarčius pelnęs J. Pažarauskas. Net septynis įvarčius pelnė G. Pavliukianecas.

Nuaidėjus finalo sirenai, K. Janeika sakė, kad tai buvo geriausios komandos rungtynės čempionate.

„Tikrai taip. Pagaliau pradedu matyti tai, ką noriu. Dar ne visu šimtu procentų, bet mes jau einame link to. Tikiuosi, kad žaidimas tik gerės. Šiandien pademonstravome gerą pataikymą. Svarbiausia, kad mes įgyvendinome planą, kurį buvome parengę. Šiose rungtynėse priėmėme sprendimą gintis rizikingai ir tai pasiteisino. Esu labai patenkintas savo vyrais šiose rungtynėse.

Justas pagaliau atrado save ir atliko tikrai gerus metimus, tapo rungtynių naudingiausiu žaidėju. Vakar kalbėjome su žaidėjai, sakiau jiems, kad turime jungti šeštą pavarą, nes nebeturime jau kur taupytis“, – sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis K. Janeika.

Pirmadienį 16:50 val. penktose D grupės rungtynėse Lietuvos golbolininkai susitiks su Irano komanda, kuri planetos pirmenybėse startavo trim pergalėmis paeiliui, o sekmadienį po atkaklios kovos nusileido Kinijos ekipai. Ši iškovojo ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų ir tapo vienvalde D grupės lydere (12 tšk.).

Iranas (9 tšk.) rikiuojasi antroje vietoje, o Lietuvos rinktinė (7 tšk.) pakilo į trečią poziciją, iš jos išstūmusi JAV komandą (6 tšk.). Lietuvos ekipos grupėje dar lauks susitikimai su autsaideriais Egiptu ir Argentina.

„Iranas tikrai stebina. Jie kiekvienas rungtynes pradeda vis kita sudėtimi. Jų rotacija yra didesnė, jie turi du tikrai gerus metikus. Laukia nelengva kova“, – apie pirmadienio rungtynes kalbėjo K. Janeika.

C grupėje grumiasi Brazilijos, Alžyro, Japonijos, Turkijos, Kanados, Vokietijos, Portugalijos ir Belgijos rinktinės. Į ketvirtfinalius pateks keturios geriausios kiekvienos grupės ekipos, o dvi į finalą pateksiančios komandos užsitikrins kelialapius į 2024 m. Paryžiaus paralimpines žaidynes.

Lietuvos rinktinė dukart yra tapusi pasaulio čempione, po kartą iškovojo sidabro ir bronzos apdovanojimus. Paskutinį kartą lietuviai ant garbės pakylos planetos pirmenybėse kopė dar 2010 m. Šefile, kur pranoko visus varžovus ir antrą kartą istorijoje pasipuošė aukso medaliais.