Pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas šiemet neįvyks

Pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas šiemet neįvyks

Šiais metais Japonijoje, Kobe mieste planuotas pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas neįvyks. Tarptautinis paralimpinis komitetas pranešė, kad pirmenybės yra nukeliamos ir Japonijoje gali būti surengtos 2024 m.

Bendras Tarptautinio paralimpinio komiteto lengvosios atletikos padalinio ir čempionato organizatorių sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į Japonijoje galiojančius keliavimo suvaržymus. Pastarieji yra susiję su viruso COVID-19 pandemijos valdymu.

Pranešama, kad čempionatas Japonijoje gali būti surengtas po dvejų metų, bet data dar bus tikslinama.

„Pandemija sujaukė paralimpinio sporto tvararaštį, o tai yra papildomas iššūkis atletams, planuojantiems pasirengimo ciklus. Gali nutikti taip, kad turėsime du pasaulio čempionatus iš eilės, nes jau patvirtinta, kad 2023 m. planetos pirmenybės vyks Paryžiuje. Atitinkamai turės būti koreguojama ir atrankos į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes sistema.

Nežinios yra, bet jau per pasirengimą Tokijo žaidynėms įrodėme, kad gebame prisitaikyti, o rezultatai – trys paralimpiniai bronzos medaliai – buvo išties geri. Padarysime viską, kad padėtume savo atletams pasirengti kuo geriau“, – komentavo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Kobe mieste suplanuotas pasaulio čempionatas nukeliamas jau antrą kartą. Pirmenybės turėjo įvykti dar 2021 m. rudenį, tačiau buvo nukeltos į 2022 m., kad nesikirstų su Tokijo paralimpinėmis žaidynėmis.

Pastarąjį kartą pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionatas 2019 m. įvyko Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje. Lietuvai varžybose atstovavo aštuoni lengvaatlečiai.