Rekonstruotam Panevėžio lengvosios atletikos maniežui – paralimpiečių gilė

Rekonstruotam Panevėžio lengvosios atletikos maniežui – paralimpiečių gilė

Šeštadienį oficialiai atidarytas rekonstruotas Panevėžio lengvosios atletikos maniežas. Ceremonijoje dalyvavęs ir simbolinę atidarymo juostelę perkirpęs Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius panevėžiečius nudžiugino dar vienu šventiniu akcentu: rekonstruotam objektui suteiktas specialus lipdukas su paralimpiečių simboliu gile.

Šie lipdukai visoje mūsų šalyje žymi sporto infrastruktūros objektus, prieinamus žmonėms su negalia. Jau kitų metų pavasarį simbolines giles visoje Lietuvoje sujungs virtualus žemėlapis, kuris bus prieinamas jau kuriamos mobiliosios programėlės „Parateam“ vartotojams.

„Projekto tikslas – paskatinti žmones su negalia sportuoti, gyventi aktyviau. Moksliniai tyrimai sako, jog fiziškai aktyvūs žmonės su negalia daug sėkmingiau integruojasi į visuomenę, į darbo rinką.

Šiuo metu Lietuvoje sportuoja tik du procentai negalią turinčių žmonių, mes siekiame šį skaičių didinti. Tikime, jog šis projektas padės mums pasiekti savo tikslus.

Labai smagu, jog prie iniciatyvos jungiasi ir Panevėžys, kuris rekonstravo ir dabar turi nuostabų maniežą. Aukštaitijos sostinė turi ir daugiau gilės vertų sporto objektų, fizinio aktyvumo erdvių, šiame mieste sąlygos sportuoti žmonėms su negalia gerėja“, – sakė paralimpinis čempionas M. Bilius.

Lietuvos paralimpinio komiteto projektas „Mes draugiški negaliai“ startavo prieš metus, per šį laiką prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip dvi dešimtys savivaldybių visoje Lietuvoje.

„Kuriama mobilioji programėlė ir virtualus sportuoti tinkamų objektų žemėlapis aprėps visą šalį. Norime, kad bet kuriame Lietuvos kampelyje gyvenantis žmogus galėtų rasti informaciją apie objektus, esančius arčiausiai jo namų, apie siūlomas sporto šakas.

Taip pat vartotojai galės skaityti paralimpinio sporto naujienas, susipažinti su paralimpinio sporto lyderiais, sužinoti jų istorijas ir pasisemti įkvėpimo. Būtent informacijos nebuvimas įvardijamas kaip viena didžiausių kliūčių sportuoti, o mes siekiame užpildyti šią spragą“, – pasakojo M. Bilius.

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.