Savaitgalį Vilniuje – elitinio Europos golbolo turnyro kovos

Savaitgalį Vilniuje – elitinio Europos golbolo turnyro kovos

Šį savaitgalį Vilnius taps Europos golbolo sostine. Nuo penktadienio iki sekmadienio čia vyks Europos golbolo Super lygos (SEGL) Šiaurės diviziono pirmojo etapo kovos, kuriose dalyvaus net dvi Lietuvos komandos – „Šaltinis“ ir LIONS. Praeityje net tris kartus prestižinio turnyro čempione tapusi „Šaltinio“ ekipa neslepia ambicijų šį sezoną po ilgesnės pertraukos susigrąžinti Super lygos nugalėtojos titulą.

Septintus metus skaičiuojančioje Super lygoje šį sezoną varžosi 15 komandų iš 13 Senojo žemyno valstybių. Ekipos suskirstytos į Šiaurės ir Pietų divizionus, kuriuose sužais po du etapus, o po tris geriausias kiekvieno diviziono komandas pateks į finalinį Super lygos etapą.

Pirmame Šiaurės diviziono etape Vilniuje dalyvaus septynios komandos iš penkių valstybių: „Šaltinis“ ir LIONS (Lietuva), „FIFH Malmo“ (Švedija), „Aisti Sport“ ir „Pro Napaja“ (Suomija), „Inva Sport Poltava“ (Ukraina) ir „Moscow“ (Rusija).

Ši golbolo lyga – lyg Eurolyga krepšinyje ar Čempionų lyga futbole. Šiame turnyre dalyvauja pačios stipriausios Europos klubinės komandos, demonstruojančios aukščiausio lygio žaidimą. Žaisti šiame turnyre bet kuriai komandai yra prestižas“, – apie Super lygą ir jos svarbą pasakoja Lietuvos rinktinės senbuvis Nerijus Montvydas, savaitgalį ginsiantis „Šaltinio“ komandos garbę.

Šaltinis“ buvo vienas iš trijų klubų, dar 2012 m. padėjusių pamatus šiandieninei Super lygai. Vilniaus klubas triumfavo debiutiniame sezone ir čempionų soste buvo trejus metus iš eilės (2012 – 2015 m.). Vėliau „Šaltiniui“ koją kišo ne meistriškumo stoka, o lėšų trūkumas, dėl kurio klubas prestižinėse Super lygos kovose dalyvavo epizodiškai ir į skambias pergales ar titulus nesitaikė.

Šiais metais „Šaltinis“ prie Super lygos starto linijos stoja su didelėmis ambicijomis. Joms žalią šviesą uždegė rėmėjai ir iš Sporto rėmimo fondo gautas finansavimas turnyro Vilniuje organizavimui.

Tikrai labai sunku pasakyti, ar šiandien būtume šio turnyro šeimininkai, jeigu ne Sporto rėmimo fondo lėšos. Manau, kad suorganizuoti šias varžybas mums būtų buvę žymiai sudėtingiau, o gal net ir visai neįmanoma. Džiaugiamės, kad Super lyga atvyksta į Vilnių“, – pasakoja N. Montvydas.

Šaltinio“ komandai savaitgalį atstovaus N. Montvydas, Mantas Panovas, Marius Zibolis, Artūras Jonikaitis, Nerijus Montvydas, Gabrielė Eglinskaitė ir Normantas Prušinskas. Prie komandos vairo stovės Lietuvos rinktinės treneris Valdas Gecevičius ir jo asistentė Sandra Šalčiūtė.

Tikslas aiškus – laimėti Super lygą. Kuo pagrįstos šios ambicijos? Na, surinkta nebloga komanda, kurioje turime Mantą Panovą – rezultatyviausią paralimpinio atrankos turnyro žaidėją. Turime ir Marių Zibolį, sukaupusį didelę patirtį. Yra jaunimo, rinktinės trenerių štabas. Kiekvienas į varžyubas ateis su savo indėliu“, – pasakoja N. Montvydas.

Šaltiniui“ turnyre Vilniuje neatstovaus vieni Lietuvos rinktinės lyderių Mantas Brazauskis ir Justas Pažarauskas, turintys galiojančias sutartis su Lisabonos klubu „Sporting“ (Portugalija). Titulą ginsianti „Sporting“ komanda prie geriausių ekipų prisijungs finaliniame Super lygos etape, todėl gali būti, kad Lietuvos rinktinės žaidėjai golbolo aikštėje stos į skirtingas barikadų puses.

Būtų įdomu pasivaržyti su Justu ir Mantu. Tiesa, tai nebūtų pirmas kartas. Vieną sezoną atstovavau suomių klubui „Old Power“, o Justas ir Mantas žaidė už „Sporting“ ekipą“, – šypsosi N. Montvydas.

Lietuva turnyre Vilniuje turės dar vieną komandą – LIONS, kuriai atstovaus patyrę veteranai: Genrik Pavliukianec, Mindaugas Suchovejus, Egidijus Biknevičius, Žydrūnas Šimkus, Algirdas Montvydas, Aurimas Žiška. Komandos trenerių štabe – Adelė Markevičiūtė ir Ingrida Statkutė.

Taip, esame ir patyrę, ir tituluoti. Bet pasiruošimas nebuvo labai sklandus dėl ligų ir kitų priežasčių, todėl sportinė forma yra tokia apkramtyta. Mūsų tikslas – atimti taškus iš kitų komandų. O jeigu mes iškovotumę prizinę vietą, tai būtų labai geras pasiekimas. Ar sieksime padėti „Šaltiniui“? Nuolaidų niekam nebus. Mes ateiname žaisti ir niekas lengvų taškų negaus“, – žada Rio de Žaneiro paralimpinis čempionas ir rezultatyviausias paralimpinio turnyro žaidėjas G. Pavliukianec.

Super lygos Šiaurės diviziono pirmojo etapo rungtynės lapkričio 29 – gruodžio 1 d. vyks Lietuvos rinktinės salėje Vilniuje (Skroblų g. 3A). Įėjimas į visas rungtynes nemokamas.

Turnyro tvarkaraštis ir kita informacija – turnyro paskyroje Facebooke.