Šešiems Lietuvos plaukikams – atšauktas startas Šefilde

Šešiems Lietuvos plaukikams – atšauktas startas Šefilde

Dėl pasaulinės koronaviruso (COVID-19) pandemijos atšauktas balandžio 9-12 d. Šefilde, Didžiojoje Britanijoje planuotas neįgaliųjų plaukimo pasaulio serijos varžybų etapas. Šiame etape turėjo plaukti net šeši Lietuvos sportininkai: Edgaras Matakas, Mindaugas Dvylaitis, Paulius Ašmontas, Eduardas Klimentjevas, Ieva Kazlauskytė ir Deimantė Kazragytė.

Sprendimą priėmė varžybų organizacinis komitetas, atsižvelgdamas į sveikatos apsaugos specialistų rekomendacijas dėl viruso protrūkio vengti viešų susibūrimų ir socialinių kontaktų.

„Apgailestaujame dėl atšauktų varžybų, bet palaikome sprendimą, nes pagrindinis prioritetas yra atletų, trenerių ir kito personalo sveikata ir gerovė“, – sakoma pranešime apie atšauktas varžybas.

E. Matakas, M. Dvylaitis, P. Ašmontas ir E. Klimentjevas buvo suplanavę startus, o naujos plaukikės I. Kazlauskytė ir D. Kazragytė turėjo pirmą kartą vykti į tarptautines varžybas ir klasifikuotis.

Dėl koronaviruso pritrūkio Lietuvoje įvedus karantiną, plaukikai nuo šios savaitės nutraukė treniruotes vandenyje, nes šalyje buvo uždaryti baseinai.

„Tiek laisvo laiko dar gyvenime neturėjau. Startai atšaukti, baseinas uždarytas, į universitetą eiti nereikia. Sėdžiu namie. Panikai nepasiduodu. Nereikia savęs apkrauti. Užtenka ir taip aplink panikuojančių. Reikia laikytis higienos, paisyti rekomendacijų ir tiek“, – Parateam.lt apie permainas pirmadienį sakė Lietuvos neįgaliųjų plaukimo rinktinės lyderis E. Matakas.

Dėl pandemijos atšaukti dar du plaukimo pasaulio serijos varžybų etapai: kovo 26-28 d. San Paule (Brazilija) turėjęs įvykti etapas ir balandžio 16-18 d. Indianapolyje (JAV) planuotas etapas.

Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas suplanuotas gegužės 17-23 d. Madeiroje (Portugalija)

Atšauktos tarptautinės neįgaliųjų varžybos, kuriose startus planavo lietuviai:

Plaukimo pasaulio serijos etapas Didžiojoje Britanijoje balandžio 9-12 d. (planavo dalyvauti Edgaras Matakas, Mindaugas Dvylaitis, Paulius Ašmontas, Eduardas Klimentjevas, Ieva Kazlauskytė ir Deimantė Kazragytė);

Pasaulio paratriatlono taurės etapas JAV kovo 22 d. (planavo dalyvauti Ernestas Česonis);

Europos paralimpinės atrankos regata Italijoje balandžio 27-29 d. (planavo dalyvauti Augustas Navickas);

Finalinė paralimpinės atrankos regata Italijoje gegužės 8-10 d. (planavo dalyvauti Augustas Navickas);

Lengvosios atletikos „Grand Prix“ etapas Jungtiniuose Arabų Emyratuose kovo 14-17 d. (planavo dalyvauti Kęstutis Skučas, Ramūnas Verbavičius, Oksana Dobrovolskaja, Osvaldas Kucavičius);

Šaudymo pasaulio taurės etapas Jungtiniuose Arabų Emyratuose kovo 11-22 d. (planavo dalyvauto Raimeda Bučinskytė);

Barselonos maratonas Ispanijoje kovo 14 d. (planavo dalyvauti Aušra Garunkšnytė);

Tokijo maratonas Japonijoje kovo 1 d. (planavo dalyvauti Aušra Garunkšnytė);

Plaukimo pasaulio serijos varžybos Italijoje vasario 23-25 d. (planavo dalyvauti Gabrielė Čepavičiūtė).