„Spotify“ ir kitose platformose – naujas pokalbių šou apie golbolą „Quiet please“

„Spotify“ ir kitose platformose – naujas pokalbių šou apie golbolą „Quiet please“

Vienintelė specialiai akliesiems ir silpnaregiams sukurta komandinė sporto šaka golbolas (aklųjų riedulys) netrukus švęs 75 metų jubiliejų. Siekiant apjungti pasaulyje sparčiai augančią golbolo bendruomenę, savaitgalį prasidėjo naujas projektas „Quiet please“. Tai visame pasaulyje transliuojama pokalbių laida, skirta geriau pažinti aktyvius golbolo bendruomenės narius, dalintis skirtingų šalių patirtimi apie golbolo plėtrą, veiklos organizavimą, originalius projektus ir iniciatyvas.

Pokalbių laidą veda golbolo teisėja ir turnyrų organizatorė iš Lietuvos Vilma Venckutonytė ir portugalas žurnalistas Pedro Figueiredo.

Vilma Venckutonytė (asmeninio archyvo nuotr.)

Pirmosios pokalbių laidos herojus – Londono 2012 paralimpinis čempionas, Europos golbolo klubų asociacijos prezidentas, daugiau kaip 20 metų golbolą žaidžiantis suomis Erkki Miinala. Talentingas vyras laidoje atskleidžia, kaip sportas ir treneris padėjo jam išspręsti elgesio, gėrimo problemas, išsivaduoti iš depresijos ir tapti paralimpiniu čempionu, o dabar ir aktyviu organizatoriumi.

Antrojoje laidoje „Goalball UK“ talentų paieškos vadovė Faye Dale pasakos apie tai, kokių aktyvių ir įvairių veiksmų ji su kolegomis imasi Jungtinėje Karalystėje, ieškodama vaikų ir jaunimo, gebančių ir norinčių žaisti golbolą.

Pokalbių laidų „Quiet please“ galima klausytis „Spotify“ bei žiūrėti šviečiamosios organizacijos „Goalball academy“ Youtube ir kituose kanaluose.

Europos golbolo klubų asociacija (EGCA), be laidos „Quiet please“ (šie žodžiai yra dažnai vartojama golbolo teisėjų komanda, po kurios aklųjų ir silpnaregių žaidime nebegalima kalbėtis), šiais metais pradeda daugybę kitų projektų, skirtų vienyti golbolo bendruomenę ir skatinti daugiau veiksmo klubų lygmenyje: netrukus pradės veikti golbolo televizija, organizuojami golbolo Euro Grand Prix turnyrai, kurie prasidės, kai sąlygos leis vykdyti tarpautinius sporto renginius. Kitąmet pirmą kartą vyks golbolo klubų pasaulio čempionatas – iki šiol tokie renginiai vykdavo tik nacionalinių rinktinių, o ne klubinių komandų, lygmenyje.

Mūsų šalyje golbolas yra aktyviausiai kultivuojama komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Tokijo paralimpinėse žaidynėse gins dabartinių paralimpinių čempionų vardą.