Sprendimas dėl Tokijo žaidynių likimo – per keturias savaites

Sprendimas dėl Tokijo žaidynių likimo – per keturias savaites

Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidento Andrew Parsonso laiškas:

Mieli nariai,

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidento Thomaso Bacho buvau informuotas, kad TOK pradėjo keturių savaičių trukmės analizę dėl galimo 2020 m. Tokijo olimpinių ir paralimpinių žaidynių nukėlimo.

Sprendimą priėmė TOK Vykdomasis komitetas per neseniai pasibaigusį skubų pasitarimą.

Grupė organizatorių, tarp jų ir Tarptautinis paralimpinis komitetas (TPK), vertins esamą sveikatos situaciją ir galimą jos įtaką žaidynėms, įskaitant nukėlimo scenarijų. Užtikrinu, kad žaidynių atšaukimas nėra svarstytinas variantas.

Žemiau rasite TPK pareiškimą dėl TOK sprendimo.

Kai turėsiu daugiau informacijos, pasidalinsiu su jumis.

Geriausi linkėjimai,

Andrew Parsons

Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas

Tarptautinio paralimpinio komiteto pareiškimas:

TPK palaiko TOK sprendimą dėl 2020 m. Tokijo žaidynių

Tarptautinis olimpinis komitetas, siekdamas išsaugoti dalyvių sveikatą ir padėti sustabdyti viruso COVID-19 plitimą, šiandien (kovo 22 d.) paskelbė vertinsiąs globalią sveikatos sistemos situaciją ir jos įtaką Tokijo olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, įskaitant ir žaidynių nukėlimo scenarijų.

Po šio sprendimo TPK prezidentas Andrew Parsonsas sakė:

TPK ir, esu įsitikinęs, visas paralimpinis judėjimas, visiškai palaiko TOK sprendimą įvertinti galimus scenarijus dėl Tokijo olimpinių ir paralimpinių žaidynių, įskaitant žaidynių nukėlimą.

Žmonių gyvybė yra daug svarbiau nei bet kas. Šiuo metu gyvybiškai svarbu, kad visi, įskaitant atletus, liktų namie ir taip padėtų užkirsti kelią tolesniam siaubingos ligos, veikiančios globalią bendruomenę, plitimui.

Kiekvieno žaidynių dalyvio sveikata yra pagrindinis prioritetas. Todėl, vertinant precedento neturinčią situaciją, kurioje atsidūrėme, šis sprendimas – visiškai teisingas.

Per kitas keturias savaites stebėsime, ar globali sveikatos situacija gerėja, tuo pačiu modeliuodami įvairius scenarijus ir vertindami, ar žaidynių datos turi būti keičiamos.

Galimas olimpinių ir paralimpinių žaidynių datų keitimas yra milžiniškas logistinis iššūkis ir TPK palaikys TOK kiekviename jų žingsnyje.“

Daugiau informacijos apie TOK sprendimą: https://bit.ly/2UrUdFM