Tarptautinis paralimpinis komitetas ragina siekti taikos

Tarptautinis paralimpinis komitetas ragina siekti taikos

Tarptautinis paralimpinis komitetas (TPK) ketvirtadienį prisijungė prie Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pozicijos dėl karo Ukrainoje. TPK pasmerkė olimpinių paliaubų nutraukimą iš Rusijos pusės Pekino žiemos paralimpinių žaidynių išvakarėse.

Tarptautinė rezoliucija dėl olimpinių paliaubų Jungtinių Tautų organizacijos buvo priimta 2021 m. gruodžio 2 d. bendru 193 narių sutarimu. Tarp šių narių yra ir Rusija. Olimpinių paliaubų laikotarpis – nuo 2022 m. vasario 4 d., Pekino žiemos olimpinių žaidynių išvakarių iki 2022 m. kovo 21 d. – septynios dienos po Pekino žiemos paralimpinių žaidynių uždarymo.

„Tai yra siaubinga situacija ir mes labai sunerimę dėl Ukrainos paralimpinio komiteto ir šalies paraatletų. Dabar mūsų prioritetas yra Ukrainos delegacijos saugumas ir gerovė. Mes nuolat palaikome ryšį. Šiandien kalbėjau su Ukrainos paralimpinio komiteto prezidentu Valerijumi Šuškevičiumi, kuris sakė, kad Ukraina nori dalyvauti Pekino žiemos žaidynėse, nors komandai nukeliauti į Kiniją bus milžiniškas iššūkis.

Vienas iš svarbiausių paliaubų aspektų yra saugus atletų, personalo ir kitų akredituotų asmenų patekimas ir dalyvavimas žaidynėse. Privalome kuo greičiau rasti sprendimą, kad Ukrainos delegacija galėtų saugiai nukeliauti ir grįžti iš žaidynių. Pasaulio lyderiai privalo laikytis įsipareigojimų olimpinėms paliauboms.

Olimpinėse žiemos žaidynėse matėme ir paralimpinėse žiemos žaidynėse vėl matysime, kaip atletai iš skirtingų šalių varžosi ne vienas prieš kitą, o kartu. Sportas yra milžiniška platforma parodyti pasauliui, ką įmanoma pasiekti, kai visų tautų žmonės demonstruoja bendrystę ir solidarumą. Pasaulis turi būti dalijimosi, o ne susiskaldymo vieta. Tikiuosi ir meldžiuosi, kad pasaulio lyderiai atsižvelgtų į tai“, – sakė TPK prezidentas Andrew Parsonsas.

Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) prezidentas Mindaugas Bilius ketvirtadienį susisiekė su Ukrainos paralimpinio komiteto vadovais.

„Aptarėme šios šalies paralimpiečių padėtį Rusijos agresijos akivaizdoje. Kolegos atviri: situacija yra baisi, karas smogė visa jėga. Išreiškiau palaikymą mūsų bičiuliams ir pasiūliau visokeriopą pagalbą iš Lietuvos paralimpinio komiteto. Palaikome ryšį, padėsime viskuo, kuo galėsime“, – sakė M. Bilius.

Pekino žiemos paralimpinės žaidynės įvyks kovo 4 – 13 d.