Testas Dubajaus stadione: stiprūs vėjai, greita danga ir penki medaliai

Testas Dubajaus stadione: stiprūs vėjai, greita danga ir penki medaliai

Trys Lietuvos lengvaatlečiai – Kęstutis Skučas, Danas Sodaitis ir Aušra Garunkšnytė – iš Dubajuje vykusio „Grand Prix“ etapo namo atvežė penkis medalius: tris aukso, po vieną sidabro ir bronzos. Nors medaliai ir rezultatai džiugina, tačiau atletai vieningai tvirtina, kad ne mažiau svarbu buvo apsižvagyti didžiausiame Jungtinių Arabų Emyratų mieste ir jo stadione, kur jau 2019 m. lapkritį vyks pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas. Tai bus svarbiausias startas prieš 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.

Net tris medalius Grand Prix” etape JAE iškovojo Kęstutis Skučas. Kaunietis pelnė auksą vežimėlių 400 metrų lenktynėse, sidabrą 1500 metrų lenktynėse ir bronzą disko metimo sektoriuje.

Labai džiaugiuosi, kad pavyko nuvykti į Dubajų, apžiūrėti stadioną, įvertinti jo takelių dangą. Paaiškėjo, kad danga yra „greita“, o areną košia gana stiprūs vėjai, kurių kryptis gali pasikeisti bet kada. Pavyzdžiui, per vežimėlių 400 metrų lenktynes, finišuojant ir važiuojant paskutinius 100 metrų, pūtė stiprus priešinis vėjas, kuris visiems “nukirto” rankas. Visa surinkta informacija suteikia gaires, kaip toliau ruoštis pasaulio čempionatui. Aišku, kad treniruotėms reikės ieškoti panašios dangos, vėjuotų erdvių, kad kuo labiau priartinti sąlygas prie tų, kurios bus Dubajuje lapkritį“, – pasakojo K. Skučas.

Vėjo faktorių išskyrė ir sprinteris Danas Sodaitis, triumfavęs 100 metrų bėgime. Auksą iškovojęs atletas distanciją įveikė per 11,52 sekundės, bet neabejoja, kad galėjo kėsintis į asmeninį rekordą (11,19 sek.).

Penkias dienas iki starto stadione pūtė palankus vėjas – į nugarą, šiek tiek šoninis. Tokiomis sąlygomis tu gali siekti geresnio rezultato. Bet būtent varžybų dieną ateina Kęstutis Skučas ir sako: vėjas pasikeitė. Aš žiūriu: tikrai, vėjas priešinis, gūsingas, net kėdes varto. Vėjo stiprumas buvo netoli to, kai nefiksuojami rekordai. Su treneriu Martu Skrabuliu kalbėjome, kad tokiam vėjui pučiant į nugarą, aš būčiau galėjęs drąsiai siekti asmeninio rezultato“, – pasakojo D. Sodaitis.

D. Sodaitis, kaip ir K. Skučas, teigiamai įvertino Dubajaus stadiono takelių dangą. Vis dėlto sportininkai turėjo pastabų dėl stadiono dydžio, apšilimo arenos trūkumo. Esą per šį lapkritį čia vyksiantį pasaulio čempionatą, kai į miestą atvyks dar daugiau atletų, esama infrastruktūra gali būti tiesiog perkrauta.

Lengvaatlečiai sutaria, kad lapkričio mėnuo – nepalankus laikas planetos pirmenybėms.

Mes lapkritį greičiausiai jau grįšime į maniežą, kur negalėsime ruoštis maksimaliai. Savo ruožtu varžovai iš šiltesnių kraštų toliau galės treniruotis lauke. Skirtumas yra didelis. Gaunasi ne vienodos konkurencinės sąlygos“, – svarstė 2018 m. Europos vicečempionas Danas Sodaitis.

Medalį iš Dubajaus atsivežė ir bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri buvo greičiausia 1500 metrų distancijoje – 5 min. 14,13 sek. Šis rezultatas pernai Berlyne vykusiame Europos čempionate Lietuvos stajerei būtų garantavęs bronzos medalį.

Lietuva Dubajaus „Grand Prix“ bendroje įskaitoje su penkiais medaliais užėmė aukštą 16 vietą tarp 43 šalių. Daugiausiai apdovanojimų susižėrė Alžyras (31), Vokietija (16) ir Didžioji Britanija (15).