Tokijo paralimpinės žaidynės neatšauktos

Tokijo paralimpinės žaidynės neatšauktos

Tokijo žaidynių organizatoriai paneigė pasaulio žiniasklaidoje pasirodžiusius gandus apie tai, kad dėl viruso COVID-19 pandemijos olimpinės ir paralimpinės žaidynės šią vasarą Japonijoje neįvyks.

Tarptautinio paralimpinio komiteto pranešimas:

„Tarptautinis paralimpinis komitetas, Tarptautinis olimpinis komitetas, 2020 m. Tokijo žaidynių organizacinis komitetas ir partneriai yra visiškai atsidavę ir susikoncentravę ties tikslu šią vasarą surengti saugias olimpines ir paralimpines žaidynes. Ši pozicija nepasikeitė ir šiandien buvo dar kartą patvirtinta Tarptautinio olimpinio komiteto, žaidynių organizacinio komiteto ir Japonijos vyriausybės.

Nuo praėjusį kovą įvykusio žaidynių nukėlimo visi, dalyvaujantys organizavime, dirba nenuilsdami, kad sukurtų COVID-19 valdymo priemones ir planą, kuris, tikime, sumažins viruso grėsmę atletams, paralimpinio judėjimo dalyviams ir Japonijos visuomenei.

Vasario pradžioje Tarptautinis olimpinis komitetas ir Tarptautinis paralimpinis komitetas išplatins detalią informaciją, kaip vyks žaidynės ir kokia atsakomybė teks kiekvienam dalyviui, siekiant užtikrinti saugias žaidynes.

Lyginant su praėjusiu metų kovu, dabar turime daug daugiau informacijos apie virusą COVID-19 ir daugiau apie tai, kaip pandemijos metu organizuoti saugius sporto renginius. Be to, mus drąsina įsibėgėjantis skiepijimo procesas keliomis vakcinomis.

Esame nusiteikę optimistiškai, kad vasarą, artėjant žaidynėms, susirgimų skaičiai bus daug mažesni nei šiais tamsiais žiemos mėnesiais. Esame tikri, kad testavimo programa, kuri bus vykdoma prieš žaidynes, jų metu ir po jų, padės iki minimumo sumažinti viruso perdavimo tikimybę. Galiausiai, kiekvienas sporto renginys nuo pandemijos pradžios suteikė mums vertingos patirties, kuri padeda toliau planuoti Tokijo žaidynes.

Be jokios abejonės, Tokijo žaidynės labai skirsis nuo bet kurių ankstesnių žaidynių. Dabar atrodo, kad šios vasaros renginys yra labai tolimas. Vis dėlto mes tikime, kad, taikant griežtas priemones ir planavimą, žaidynės gali įvykti ir įvyks.”