Tokijo žaidynių organizatoriai skelbia taisyklių rinkinį dalyviams

Tokijo žaidynių organizatoriai skelbia taisyklių rinkinį dalyviams

Tarptautinis olimpinis komitetas, Tarptautinis paralimpinis komitetas ir 2020 m. Tokijo žaidynių organizacinis komitetas trečiadienį pristatė taisykles, privalomas olimpinių ir paralimpinių žaidynių dalyviams, siekiant užtikrinti saugų ir sėkmingą renginį ateinančią vasarą Japonijoje. Šios taisyklės skirtos efektyviam viruso COVID-19 valdymui per olimpines ir paralimpines žaidynes.

Trečiadienį paskelbtas pirmas taisyklių rinkinys, skirtas tarptautinėms sporto federacijoms. Šią savaitę bus paskelbta ir kita informacija, svarbi sportininkams, žiniasklaidai, transliuotojams.

Numatomi pagrindiniai principai, kurių žaidynių dalyviai turės laikytis prieš kelionę į Japoniją, atvykę į šią šalį, žaidynių metu ir išvykdami namo. Taisyklės bus atnaujinamos atsižvelgiant į viruso COVID-19 pandemijos dinamiką pasaulyje.

Taisyklėse numatoma tipinė žaidynių dalyvio kelionė ir priemonės, kurios bus pradedamos taikyti likus 14 dienų iki aktvykimo: testavimas išvykstant į žaidynes, atvykus į Japoniją, kasdienis sveikatos būklės deklaravimas specialia mobiliąja aplikacija. Tuo pačiu yra numatytos kontaktų atsekimo, izoliavimo ir gydymo priemonės, jeigu jų prireiktų.

Bus aiškiai nustatytas laikas, kurį atletas galės praleisti olimpiniame ar paralimpiniame kaimelyje. Taip pat ribojamas laikas, kurį atletai galės praleisti už kaimelio ribų, taisyklės aiškiai reglamentuos sportininkų judėjimą tarp oficialių Tokijo žaidynių arenų.

COVID-19 skiepai žaidynių dalyviams nebus privalomi, tačiau atletų laukia dažnas testavimas. Patekimas į kaimelį ne delegacijų nariams bus griežtai ribojamas.

„Kiekvieno žaidynių dalyvio vaidmuo bus ypatingai svarbus, siekiant užtikrinti saugias ir sėkmingas žaidynes šią vasarą. Šie taisyklių rinkiniai – svarbi dalis plano, kurį sudarėme per pastaruosius 12 mėnesių, kad apsaugotume žaidynių dalyvius ir Japonijos žmones.

Šiandien apie virusą žinome daug daugiau nei 2020-ųjų kovą, kai žaidynės buvo nukeltos. Per šiuos metus saugiai suroganizuoti tūkstančiai tarptautinių sporto renginių, suteikusių mums brangios patirties. Visa tai leido mums sukurti šiuos taisyklių rinkinius, kuriuos, artėjant žaidynėms, papildys dar daugiau detalių“, – sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto rinkodaros ir komunikacijos vadovas Craigas Spence‘as.

„Visi ruošiamės Tokijo žaidynėms suprasdami, kad dalyvių ir Japonijos žmonių saugumas yra prioritetas. Džiugu, kad organizatoriai turi aiškų planą, kaip jį maksimaliai užtikrinti.

Galima sakyti, kad dabar turime mini repeticijas, pratinamės prie naujų aplinkybių vykdami į treniruočių stovyklas ir tarptautines varžybas. Sportininkai dažnai testuojami, susiduria su judėjimo ribojimais.

Tai neišvengiama, nes svarbiausia yra žmogaus sveikata ir gyvybė. Labai daug priklauso nuo kiekvieno iš mūsų sąmoningumo ir taisyklių paisymo“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Pirmas taisyklių rinkinys, skirtas tarptautinėms sporto federacijoms