Vežimėlių akmenslydininkai pasaulio čempionato B divizione užėmė 11-13 vietas

Vežimėlių akmenslydininkai pasaulio čempionato B divizione užėmė 11-13 vietas

Lietuvos vežimėlių akmenslydžio rinktinė pasaulio čempionato B diviziono turnyre Suomijoje iškovojo dvi pergales ir galutinėje 15 komandų rikiuotėje pasidalino 11-13 vietas. Iki pernykščio rezultato, kai buvo užimtos 7-8 vietos, mūsų šalies nacionalinei komandai pritūko vienos pergalės. Pasak Lietuvos rinktinės trenerio Pauliaus Krauzos, jo auklėtiniai buvo verti dar bent dviejų laimėtų susitikimų, tačiau koją pakišo individualaus meistriškumo ir psichologinio pasirengimo trūkumas.

Lietuvos rinktinė turnyro B grupėje žaidė septynis mačus ir laimėjo du – įveiktos Anglijos ir Danijos nacionalinės komandos. Pralaimėta JAV, Vokietijos, Čekijos, Slovėnijos ir Vengrijos ekipoms.

Lietuvos rinktinė bendroje įskaitoje pasidalijo 11-13 vietas su tiek pat pergalių iškovojusiomis JAV ir Japonijos vežimėlių akmenslydžio komandomis.

„Labiausiai apmaudu dėl pralaimėjimo vengrams. Pergalės atveju nes būtume pakartoję praėjusių metų rezultatą. Šiek tiem pikta dėl šios nesėkmės ir pralaimėjimo slovėnams. Prieš abi komandas mes tikrai galėjome laimėti. O pažiūrėkime kur nukeliavo slovėnai – žaidė dėl trečios vietos. Tai daug pasako“, – nusivylimo rezultatais Suomijoje neslepia Lietuvos rinktinės strategas P. Krauza.

Analizuodamas rinktinės pasirodymą, treneris P. Krauza įžvelgia kelis tokį rezultatą lėmusius faktorius.

„Faktas tas, kad aiškiai pamatėme tai, ką sakiau prieš čempionatą. Šiame sporte reikia smarkiai dirbti individualiai. Reikia ir individualaus, ne tik komandinio darbo, reikia šlifuoti techniką. Rygoje, kur mes praleidžiame daug laiko, tai daryti brangu. Suomijoje pamatėme savo klaidas ir per didelį pasitikėjimą savimi. Baiminausi, kad pagyros ir lūkesčiai nepakištų kojos, ir būtent tai nutiko

Pernai pasaulio čempionate niekas mūsų nežinojo ir nieko iš mūsų nesitikėjo. Žaidėme atsipalaidavę. O šiais metais buvome susikaustę. Atrodo, vakare treniruojamės ir viskas sekasi puikiai. Bet vos tik ateina laikas žaisti, viskas keičiasi. Kaip sako mano kolega latvis, visi žiūri pandos akimis, pilnomis išgąsčio. Juokas juokais, bet su pandos akimis sunku kažką pasiekti. Ne veltui sporte dirba psichologai. Mūsų sportas – ne išimtis, čia reikalingas ir psichologinis darbas“, – sako P. Krauza.

Lietuvos vežimėlių akmenslydžio rinktinė (WCF / Alina Pavlyuchik nuotr.)

P. Krauza sako, kad svarbiausia – padaryti išvadas ir kitąmet siekti žaisti atkrintamosiose varžybose, o 2021-aisiais reikia bamdyti patekti į A divizioną ir prasibrauti į 2022-ųjų Pekino žiemos paralimpiadą.

„Gavome gerą pamoką. Gerai, kad tai įvyko ne 2020-aisiais, o šiemet. Turime dar dvejus metus. Kitais metais turime nukeliauti bent jau iki atkrintamųjų varžybų, o dar kitais metais rinkti taškus į Pekiną. Dar niekas neprarasta“, – optimistiškai apie tikslą – žiemos paralimpines žaidynes – kalba P. Krauza.

Pasaulio čempionato B diviziono čempione tapo Kanados rinktinė, finale 6:1 įveikusi Švedijos ekipą. Bronza atiteko Čekijos komandai, kuri mažajame finale 10:7 nugalėjo Slovėnijos rinktinę. Visos trys prizines vietas iškovojusios komandos pakilo į elitinį pasaulio čempionato A divizioną.

Dabar P. Krauzos treniruojamos komandos laukia vos savaitė poilsio, o vėliau prasidės pasirengimas Lietuvos čempionatui, kuris yra planuojamas kovą Vilniuje. Anot trenerio, galimybe dalyvauti atvirame turnyre domisi Lenkijos ir Anglijos vežimėlių akmenslydininkai.

Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio čempionato B diviziono turnyre: Andrej Daškevič, Jurij Savickij, Jevgenijus Pyževskis, Reda Pociūtė. Treneris: Paulius Krauza.

Lietuvos vežimėlių akmenslydžio rinktinė (WCF / Alina Pavlyuchik nuotr.)