Vilniaus LIONS moterų klubas ir Lietuvos paralimpinis komitetas vienijasi bendroms inciatyvoms

Vilniaus LIONS moterų klubas ir Lietuvos paralimpinis komitetas vienijasi bendroms inciatyvoms

Vilniaus LIONS moterų klubas nuosekliai prisideda prie perspektyvių paralimpiečių, garsinančių Lietuvą, tobulėjimo. Š.m. spalio 14 d. klubas organizuoja Protų mūšį, o už dalyvio mokestį surinktas lėšas skirs Lietuvos paralimpinio komiteto sportininkių pasirengimui varžyboms – sporto aprangai, avalynei ir inventoriui įsigyti.

Ši Vilniaus LIONS moterų klubo iniciatyva – nuoseklaus bendradarbiavimo su paralimpinio sporto moterimis tąsa. Pavasarį klubo organizuotos Restorano dienos metu surinktos lėšos atiteko ilgų nuotolių bėgikei Aušrai Garunkšnytei, besirengiančiai 2020 m. Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Nuoširdžiai džiaugiamės Aušros drąsa – regėjimo negalią turinti sportininkė pirmoji iš mūsų šalies atstovų iškovojo kelialapį į Tokiją. O jos startas Lietuvai – istorinis ir ypatingas, nes Aušra bus pirmoji moteris iš Lietuvos, dalyvausianti maratono rungtyje“, – sako klubo prezidentė Asta Gerdauskaitė.

Pasak A. Gerdauskaitės, Vilniaus LIONS moterų klubas sieks prisidėti ir prie didžiulį ryžtą bei norą laimėti demonstruojančios itin perspektyvios lengvaatletės Oksanos Dobrovolskajos pergalės. „Spalį vyksiančio Protų mūšio dalyvio mokesčio lėšos bus skirtos regėjimo negalią turinčiai Oksanai, kuri pasiryžusi 2020 m. startuoti Tokijuje arba Paryžiuje“.

Man pasisekė, kad Vilniaus LIONS moterų klubas atkreipė į mane dėmesį. Kalbu ne vien tik apie finansinę paramą. Ne mažiau svarbu žinoti, kad tave nuoširdžiai palaiko, linki kuo geriausios kloties. Sportininkai tai žino. Tą šilumą ir paramą pajutau jau per pirmą mūsų susitikimą klube. Jaučiuosi įkvėpta ir dar labiau motyvuota dirbti toliau“, – sako O. Dobrovolskaja.

Oksana Dobrovolskaja (Dano Sodaičio nuotr.)

Paralimpinį čempioną Mindaugą Bilių išugdžiusio Rimanto Aleksandro Plungės treniruojama mergina stumia rutulį ir meta diską – varžosi tose pačiose šakose kaip ir M. Bilius.

Oksana turi daug potencialo. Perspektyviai atletei svarbu ne tik sunkiai dirbti treniruotėse, tačiau ir justi tikėjimą. Džiaugiuosi, kad dar viena atrama Oksanai yra Vilniaus LIONS moterų klubas. Mums laimė turėti tokių draugų. Tikiu, kad kartu išugdysime puikią sportininkę. Svarbu ir tai, kad paralimpiniame sporte matome vis daugiau moterų. Tai – mūsų ir viso tarptautinio paralimpinio judėjimo tikslas“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M. Bilius.

———————————-

Vilniaus LIONS moterų klubas inauguruotas 2011 m. gegužės 7 d., veiklą vykdo nuo 2009 m. lapkričio mėn. Klubo šūkis „Kuo daugiau duodame, tuo daugiau gauname“ nusako pagrindinę šios organizacijos misiją. Nuolat remia Nemenčinėje veikiančią VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinį centrą“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą, puošia Vilniaus universiteto Santariškių klinikų aplinką želdiniais, teikia pagalbą Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centrui. Nuo 2011 m. yra tarptautinės Kalėdų labdaros mugės strateginis partneris. Kasmet šiai mugei klubo narės renka, gamina ir prašo aukoti angelus bei kalėdines dovanas. Visos surinktos lėšos patenka į bendrą mugės fondą ir skiriamos paramos gavėjams visoje Lietuvoje